Wiadomości z Bytomia

Uroczystość nadania wyższego stopnia wojskowego księdzu kapelanowi

  • Dodano: 2021-11-17 07:00, aktualizacja: 2021-11-16 21:07

W Izbie Pamięci Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r.” z/s w Katowicach odbyła się uroczystość nadania wyższego stopnia wojskowego w korpusie oficerów księdzu kapelanowi garnizonu gliwickiego Joachimowi Gondro.

Nadanie wyższego stopnia

Uroczystość rozpoczęła się w poniedziałek o 11.00, w Izbie Pamięci, która znajduje się w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Najpierw przedstawiciel Departamentu Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej płk Jacek Mucha odczytał akt nominacji, a następnie jego wręczenia księdzu kapelanowi dokonał Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka Łukasz Kudlicki. Odczytano również adres okolicznościowy od Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka. Głos zabrał nadinsp. Roman Rabsztyn, który podziękował księdzu kapelanowi porucznikowi Joachimowi Gondro za duszpasterstwo w Policji oraz Wojsku Polskim.

Na zakończenie Prezes OSRP wręczyła pamiątkowe numizmaty Szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi, który przekazała Łukaszowi Kudlickiemu oraz płk Jackowi Musze.

Oprawę lektorską zapewnił mł. asp. Patryk Polok z Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Uroczystość nadania wyższego stopnia wojskowego księdzu kapelanowi / fot. KMP Bytom

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sathan

    A co on takiego zrobił?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.