Wiadomości z Bytomia

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

  • Dodano: 2021-11-16 07:00, aktualizacja: 2021-11-15 20:58

Wczoraj przed Komendantem Miejskim Policji w Bytomiu inspektorem Andrzejem Brzozowskim nowo przyjęci policjanci złożyli rotę ślubowania.

Podczas uroczystości komendant wręczył również bytomskiemu policjantowi rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna o przedterminowym mianowaniu go na wyższy stopień policyjny.

Nowi na służbie

Przed południem w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu odbyła się uroczystość ślubowania. Dwie nowo przyjęte policjantki i pięciu policjantów złożyło rotę ślubowania w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu inspektora Andrzeja Brzozowskiego. Komendant przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Nowi stróże prawa niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, a po zdobyciu wiedzy oraz umiejętności zasilą szeregi bytomskiego garnizonu. Uroczystość ślubowania stała się okazją do przedterminowego mianowania na wyższy stopień sierżanta Sebastiana Burda, który odebrał z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu rozkaz podpisany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna.

Inspektor Andrzej Brzozowski podkreślił, że wzorowa postawa sierżanta, będąca przejawem wyjątkowego zaangażowania, inicjatywy i opanowania może być przykładem dla nowo przyjętych policjantów i zasługuje na szczególne wyróżnienie. Sebastian Badura z zadymionego mieszkania wyprowadził kobietę, której pożar drzwi wejściowych odciął drogę ucieczki. Swoim zachowaniem wypełnił rotę złożonego ślubowania "...strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również