Wiadomości z Bytomia

Umowa podpisana. W Rozbarku powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

  • Dodano: 2021-07-02 07:00, aktualizacja: 2021-07-01 21:53

W czwartek, 1 lipca prezydent Mariusz Wołosz podpisał umowę z wyłonioną w przetargu firmą GretaSport, która wybuduje pełnowymiarowe boisko treningowe w Rozbarku.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

- O nowe boisko treningowe w Rozbarku upomnieli się bytomianie, którzy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego oddali 3,5 tys. głosów na ten projekt. Dążyliśmy do tego, aby projekt był zrealizowany jak najlepiej, dlatego inwestycję rozpoczęliśmy od modernizacji zniszczonej trybuny, a na budowę boiska pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.  

Certyfikat najwyższej jakości FIFA

W ramach projektu "#BO_Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark" na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima powstanie pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej. Nawierzchnia ma posiadać certyfikat FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska. Zostaną również zamontowane urządzenia sportowe - bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty, postawione zostanie ogrodzenie, wybudowane będą ciągi komunikacyjne - chodniki i place oraz zainstalowany system odwodnienia boiska, monitoring i oświetlenie. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej. Firma powstała w 2004 roku i od tamtej pory wykonała ponad tysiąc obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym pełnowymiarowe obiekty piłkarskie, stadiony oraz place zabaw.

Bogate doświadczenie

- Zawsze przy wykonywaniu budowy lub modernizacji obiektu sportowego zwracamy uwagę na jak najwyższą trwałość i funkcjonalność obiektu. Ma on służyć bezusterkowo użytkownikom przez jak najdłuższy czas, będąc zarazem naszą wizytówką i świadcząc o naszym profesjonalizmie - mówi Ilona Stańczyk, właścicielka firmy GretaSport.- Posiadamy doświadczenie przy realizacji ponad trzydziestu pełnowymiarowych boisk z nawierzchnią z trawy sztucznej  w większości certyfikowanych. Dlatego jesteśmy przekonani, że inwestycja w Rozbarku, dołączając do  grona boisk  z certyfikatem  FIFA Quality Pro, będzie obiektem o  najwyższej jakości,  spełniającym oczekiwania mieszkańców - dodaje Ilona Stańczyk.  

Blisko 4 miliony złotych

Realizacja inwestycji będzie kosztować 3 mln 894 tys. zł. W grudniu 2020 roku gmina Bytom pozyskała dofinansowanie na ten cel w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Wcześniej na obiekcie została zmodernizowana trybuna - koszt prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniósł 425 tys. zł.  

Zgodnie z harmonogramem, budowa boiska ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.