Wiadomości z Bytomia

Umowa podpisana. W Rozbarku powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

  • Dodano: 2021-07-02 07:00, aktualizacja: 2021-07-01 21:53

W czwartek, 1 lipca prezydent Mariusz Wołosz podpisał umowę z wyłonioną w przetargu firmą GretaSport, która wybuduje pełnowymiarowe boisko treningowe w Rozbarku.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

- O nowe boisko treningowe w Rozbarku upomnieli się bytomianie, którzy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego oddali 3,5 tys. głosów na ten projekt. Dążyliśmy do tego, aby projekt był zrealizowany jak najlepiej, dlatego inwestycję rozpoczęliśmy od modernizacji zniszczonej trybuny, a na budowę boiska pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.  

Certyfikat najwyższej jakości FIFA

W ramach projektu "#BO_Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark" na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima powstanie pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej. Nawierzchnia ma posiadać certyfikat FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska. Zostaną również zamontowane urządzenia sportowe - bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty, postawione zostanie ogrodzenie, wybudowane będą ciągi komunikacyjne - chodniki i place oraz zainstalowany system odwodnienia boiska, monitoring i oświetlenie. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej. Firma powstała w 2004 roku i od tamtej pory wykonała ponad tysiąc obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym pełnowymiarowe obiekty piłkarskie, stadiony oraz place zabaw.

Bogate doświadczenie

- Zawsze przy wykonywaniu budowy lub modernizacji obiektu sportowego zwracamy uwagę na jak najwyższą trwałość i funkcjonalność obiektu. Ma on służyć bezusterkowo użytkownikom przez jak najdłuższy czas, będąc zarazem naszą wizytówką i świadcząc o naszym profesjonalizmie - mówi Ilona Stańczyk, właścicielka firmy GretaSport.- Posiadamy doświadczenie przy realizacji ponad trzydziestu pełnowymiarowych boisk z nawierzchnią z trawy sztucznej  w większości certyfikowanych. Dlatego jesteśmy przekonani, że inwestycja w Rozbarku, dołączając do  grona boisk  z certyfikatem  FIFA Quality Pro, będzie obiektem o  najwyższej jakości,  spełniającym oczekiwania mieszkańców - dodaje Ilona Stańczyk.  

Blisko 4 miliony złotych

Realizacja inwestycji będzie kosztować 3 mln 894 tys. zł. W grudniu 2020 roku gmina Bytom pozyskała dofinansowanie na ten cel w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Wcześniej na obiekcie została zmodernizowana trybuna - koszt prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniósł 425 tys. zł.  

Zgodnie z harmonogramem, budowa boiska ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.