Wiadomości z Bytomia

Umowa podpisana. Będzie nowe przedszkole w Miechowicach

  • Dodano: 2021-07-15 06:30, aktualizacja: 2021-07-14 23:20

14 lipca prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę z wykonawcą na budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Nowej 66.

Inwestycja zostanie zrealizowana z pozyskanych przez miasto środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Realizujemy nie tylko inwestycje sportowe i drogowe w mieście, ale stawiamy również na modernizację i budowę nowej infrastruktury edukacyjnej. Budowa Przedszkola Miejskiego z oddziałem żłobkowym w Miechowicach to pierwsza taka inwestycja od co najmniej 16 lat w naszym mieście - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Cieszę się również, że w całości pozyskaliśmy środki na jej realizację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wniosku i działania na rzecz pozyskania środków, które umożliwiły nam kolejną inwestycję z myślą o najmłodszych mieszkańcach Bytomia - dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Nowoczesne przedszkole z oddziałem żłobkowym dla 250 dzieci

Realizowana inwestycja w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Nowej 66 zostanie wykonana w formule zaprojektuj-wybuduj. Wyłoniony w przetargu wykonawca - firma MERITUM Grupa Budowlana z Krakowa - najpierw przygotuje kompleksową dokumentację projektową, która po zaakceptowaniu umożliwi przejście do następnego etapu - uzyskania niezbędnych pozwoleń budowlanych i realizację inwestycji. Zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego w nowym obiekcie będzie znajdować się 9 oddziałowe przedszkole z oddziałem żłobkowym, a tuż obok przedszkola powstanie parking, zagospodarowane zostaną tereny rekreacyjne, jak również wykonawca zapewni bezpośrednie połączenie komunikacyjne z drogą gminną przy ul. Nowej. Budynek będzie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych z podziałem na 6 części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną, jadalnię oraz pokój dla pedagoga i logopedy.

- Rozwój infrastruktury edukacyjnej jest niezbędny w naszym mieście. Chcemy zapewnić komfortowe warunki dzieciom i młodzieży, dlatego nie tylko modernizujemy nasze obiekty i realizujemy obowiązkowe zalecenia inspektora budowlanego czy inspekcji sanitarnej, ale też budujemy nowoczesne placówki oświatowe - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Nowoczesny obiekt z oddziałem żłobkowym

Przedszkole z oddziałem żłobkowym przeznaczone będzie dla 250 dzieci, z czego dla 225 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat. Warto także dodać, że w oddziale żłobkowym będą się znajdować między innymi: osobno pomieszczenia wc dla dzieci i rodziców, sala zabaw z zespołem sanitarnym, aneksem kuchennym i wydzieloną sypialnią oraz pomieszczenie dla pielęgniarki. Z kolei pomieszczenia przedszkola będą składały się m.in. z: sal dziecięcych - 9 pomieszczeń, zespołów sanitarnych - 9 pomieszczeń, sali wielofunkcyjnej wyposażonej w drabinki gimnastyczne i lustra oraz pomieszczenia gospodarczego.

W trakcie budowy nowego obiektu, nadal czynne będzie Przedszkole nr 58, znajdujące się w starym budynku. Dopiero po zakończeniu inwestycji, wykonawca dokona rozbiórki istniejącego parterowego budynku przedszkola, które powstało jeszcze w latach 70-tych XX wieku.

Kolejna inwestycja dzięki zewnętrznym środkom

Cała inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2021-2022, a jej koszt wyniesie 10 mln 328 tys. zł. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach dofinansowania, jakie pozyskała gmina Bytom w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również