Wiadomości z Bytomia

Umowa podpisana. Będzie nowe przedszkole w Miechowicach

  • Dodano: 2021-07-15 06:30, aktualizacja: 2021-07-14 23:20

14 lipca prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę z wykonawcą na budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Nowej 66.

Inwestycja zostanie zrealizowana z pozyskanych przez miasto środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Realizujemy nie tylko inwestycje sportowe i drogowe w mieście, ale stawiamy również na modernizację i budowę nowej infrastruktury edukacyjnej. Budowa Przedszkola Miejskiego z oddziałem żłobkowym w Miechowicach to pierwsza taka inwestycja od co najmniej 16 lat w naszym mieście - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Cieszę się również, że w całości pozyskaliśmy środki na jej realizację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wniosku i działania na rzecz pozyskania środków, które umożliwiły nam kolejną inwestycję z myślą o najmłodszych mieszkańcach Bytomia - dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Nowoczesne przedszkole z oddziałem żłobkowym dla 250 dzieci

Realizowana inwestycja w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Nowej 66 zostanie wykonana w formule zaprojektuj-wybuduj. Wyłoniony w przetargu wykonawca - firma MERITUM Grupa Budowlana z Krakowa - najpierw przygotuje kompleksową dokumentację projektową, która po zaakceptowaniu umożliwi przejście do następnego etapu - uzyskania niezbędnych pozwoleń budowlanych i realizację inwestycji. Zgodnie z założeniami Programu Funkcjonalno-Użytkowego w nowym obiekcie będzie znajdować się 9 oddziałowe przedszkole z oddziałem żłobkowym, a tuż obok przedszkola powstanie parking, zagospodarowane zostaną tereny rekreacyjne, jak również wykonawca zapewni bezpośrednie połączenie komunikacyjne z drogą gminną przy ul. Nowej. Budynek będzie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych z podziałem na 6 części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną, jadalnię oraz pokój dla pedagoga i logopedy.

- Rozwój infrastruktury edukacyjnej jest niezbędny w naszym mieście. Chcemy zapewnić komfortowe warunki dzieciom i młodzieży, dlatego nie tylko modernizujemy nasze obiekty i realizujemy obowiązkowe zalecenia inspektora budowlanego czy inspekcji sanitarnej, ale też budujemy nowoczesne placówki oświatowe - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Nowoczesny obiekt z oddziałem żłobkowym

Przedszkole z oddziałem żłobkowym przeznaczone będzie dla 250 dzieci, z czego dla 225 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat. Warto także dodać, że w oddziale żłobkowym będą się znajdować między innymi: osobno pomieszczenia wc dla dzieci i rodziców, sala zabaw z zespołem sanitarnym, aneksem kuchennym i wydzieloną sypialnią oraz pomieszczenie dla pielęgniarki. Z kolei pomieszczenia przedszkola będą składały się m.in. z: sal dziecięcych - 9 pomieszczeń, zespołów sanitarnych - 9 pomieszczeń, sali wielofunkcyjnej wyposażonej w drabinki gimnastyczne i lustra oraz pomieszczenia gospodarczego.

W trakcie budowy nowego obiektu, nadal czynne będzie Przedszkole nr 58, znajdujące się w starym budynku. Dopiero po zakończeniu inwestycji, wykonawca dokona rozbiórki istniejącego parterowego budynku przedszkola, które powstało jeszcze w latach 70-tych XX wieku.

Kolejna inwestycja dzięki zewnętrznym środkom

Cała inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2021-2022, a jej koszt wyniesie 10 mln 328 tys. zł. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach dofinansowania, jakie pozyskała gmina Bytom w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również