Wiadomości z Bytomia

Ulica Nickla do przebudowy. Ruszyło postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej

  • Dodano: 2021-04-23 07:00, aktualizacja: 2021-04-22 19:51

Przebudowa ulicy Nickla w Miechowicach to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście, jaka zostanie zrealizowana do końca 2022 roku.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił 22 kwietnia postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Nickla wraz ze skrzyżowaniem z ul. Daleką.

- Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Pozyskaliśmy blisko 15 mln zł, które przeznaczymy na przebudowę całej ulicy Frycza-Modrzewskiego, bowiem rozpoczętą już inwestycję chcemy kontynuować, aż do granicy z Rudą Śląską, a z kolei w Miechowicach modernizację przejdzie ul. Nickla, jedna z głównych dróg w tym rejonie miasta - podkreśla Mariusz Wołosz.

Ulica Nickla do przebudowy. Będzie bezpieczniej

Przebudowa ul. Nickla obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Frenzla i ul. Francuską do skrzyżowania z ul. Wiosny Ludów i Frenzla.

W ramach tej inwestycji projektowane będą: nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, przebudowa chodników i miejsc postojowych oraz nasadzenia drzew i krzewów. Ważnym elementem będzie przeprowadzenie przez projektanta analizy ruchowej, na podstawie której wybrany zostanie optymalny model skrzyżowania ul. Nickla i Dalekiej. Warto dodać, że zaprojektowane zostaną nowe przejścia dla pieszych i zmodernizowane istniejące, przy Szkole Podstawowej. Łącznie zakres prac przewiduje modernizację drogi na odcinku 1,4 km.

Przebudowa drogi ma zapewnić większą płynność i bezpieczeństwo ruchu samochodów w tym rejonie Miechowic, zaś modernizacja przejścia dla pieszych ma zwiększyć bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci, uczęszczających do pobliskiej szkoły.

Opracowanie dokumentacji projektowej powinno zakończyć się w 2021 roku. W przypadku, gdy uda się wykonać i zatwierdzić projekt wcześniej, przetarg na realizację tej inwestycji może rozpocząć się jeszcze w 2021 roku, zaś roboty drogowe planowane są na 2022 rok.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również