Wiadomości z Bytomia

Ulica Nickla do przebudowy. Ruszyło postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej

  • Dodano: 2021-04-23 07:00, aktualizacja: 2021-04-22 19:51

Przebudowa ulicy Nickla w Miechowicach to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście, jaka zostanie zrealizowana do końca 2022 roku.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów ogłosił 22 kwietnia postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Nickla wraz ze skrzyżowaniem z ul. Daleką.

- Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Pozyskaliśmy blisko 15 mln zł, które przeznaczymy na przebudowę całej ulicy Frycza-Modrzewskiego, bowiem rozpoczętą już inwestycję chcemy kontynuować, aż do granicy z Rudą Śląską, a z kolei w Miechowicach modernizację przejdzie ul. Nickla, jedna z głównych dróg w tym rejonie miasta - podkreśla Mariusz Wołosz.

Ulica Nickla do przebudowy. Będzie bezpieczniej

Przebudowa ul. Nickla obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Frenzla i ul. Francuską do skrzyżowania z ul. Wiosny Ludów i Frenzla.

W ramach tej inwestycji projektowane będą: nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, przebudowa chodników i miejsc postojowych oraz nasadzenia drzew i krzewów. Ważnym elementem będzie przeprowadzenie przez projektanta analizy ruchowej, na podstawie której wybrany zostanie optymalny model skrzyżowania ul. Nickla i Dalekiej. Warto dodać, że zaprojektowane zostaną nowe przejścia dla pieszych i zmodernizowane istniejące, przy Szkole Podstawowej. Łącznie zakres prac przewiduje modernizację drogi na odcinku 1,4 km.

Przebudowa drogi ma zapewnić większą płynność i bezpieczeństwo ruchu samochodów w tym rejonie Miechowic, zaś modernizacja przejścia dla pieszych ma zwiększyć bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci, uczęszczających do pobliskiej szkoły.

Opracowanie dokumentacji projektowej powinno zakończyć się w 2021 roku. W przypadku, gdy uda się wykonać i zatwierdzić projekt wcześniej, przetarg na realizację tej inwestycji może rozpocząć się jeszcze w 2021 roku, zaś roboty drogowe planowane są na 2022 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również