Wiadomości z Bytomia

Uczniowie otrzymali książkę wspierającą dzieci w sytuacji wojny na Ukrainie

  • Dodano: 2022-11-02 06:30, aktualizacja: 2022-11-01 16:43

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu w porozumieniu z Instytutem Heweliusza przekaże bytomskim uczniom 300 egzemplarzy książki terapeutycznej „Ola i Borys idą do szkoły”.

To książka, która ma pomóc polskim i ukraińskim uczniom oswoić się z nową dla nich sytuacją związaną z wojną na Ukrainie. Zajęcia na podstawie treści prezentowanych w książce mogą zostać przeprowadzone zarówno w oddziałach przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy, jak i w klasach polskojęzycznych. Książka skierowana jest nie tylko do uczniów, ale również do rodziców i nauczycieli.

Patrząc na świat

Publikacja pokazuje, jak radzić sobie w trudnych chwilach, ucząc, że mimo powierzchownych różnic wszyscy zasługują na szacunek i wsparcie. Śledząc losy Borysa i Oli, dzieci uczą się inaczej myśleć o własnych umiejętnościach językowych i poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych momentach. Projektowi przyświeca motto: „popatrzmy na świat oczyma drugiego”.

Książki dla dzieci z Ukrainy

W poniedziałek, 31 października Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu w porozumieniu z Instytutem Heweliusza przekazał część książek dzieciom, które przed konfliktem zbrojnym n Ukrainie uciekły do Bytomia i znalazły schronienie w jednym z ośrodków przygotowanych przez miasto. Książki zostaną również przekazane do bytomskich szkół podstawowych oraz punktu informacyjnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Dla uczniów szkoły podstawowej

Publikacja „Ola i Borys idą do szkoły” została wydana wraz z czterema scenariuszami lekcji adresowanymi do dwóch grup wiekowych: klas 1-3 i klas 4-6 szkoły podstawowej.

Lekcje do pobrania dla nauczycieli [LINK].

bytom książka terapetyczna dzieci z ukrainy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również