Wiadomości z Bytomia

Uczcij Narodowe Święto Niepodległości

  • Dodano: 2016-11-03 09:00

11 listopada to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchodzone jest co roku, na pamiątkę odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów. Zapraszamy wszystkich bytomian do uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia w historii Polski.

Uroczystości 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się w Bytomiu już 5 listopada w Beceku. Na godz. 17.00 zaplanowano koncert „Historia Polski...W Pieśni o małym rycerzu”, podczas którego publiczność będzie miała okazję posłuchać najsłynniejszych dzieł muzycznych z filmowych adaptacji powieści historycznych. Utwory zostaną wykonane przez zespół wokalno-instrumentalny Impresja. Zapraszamy do Beceku, przy pl. Karin Stanek. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach Beceku.

Z kolei 11 listopada tradycyjnie już odbędą się w naszym mieście miejskie uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. O 7.45 pod tablicą „Solidarności” przy ul. Pułaskiego zostaną złożone kwiaty, zaś o 8.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego odprawiona msza św. za ojczyznę, po której wszyscy uczestnicy przemaszerują pod pomnik Wolności przy ul. Piłsudskiego. Tam o 9.15 odbędą się główne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz miasta, Sejmu i Senatu RP oraz Orkiestry Wojskowej w Bytomiu i wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Tegorocznemu Świętu Niepodległości towarzyszyć będą też inne imprezy. Od 4 do 6 listopada na Pływalni Krytej będzie rozgrywany XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej Młodzików o Puchar Niepodległości. Z kolei 11 listopada o 10.30 zapraszamy na strzelnicę w budynku Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektronicznych na pl. Jana III Sobieskiego, gdzie Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego organizować będzie konkurs strzelecki. Również 11 listopada w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbędzie się III Bieg Niepodległości na dystansie 5 km /początek o 11.11/, zaś o 12.00 zapraszamy do Beceku, gdzie zespół kresowy „Paka Rycha” wykona pieśni patriotyczne /wejściówki nieodpłatne do odebrania w kasie Bytomskiego Centrum Kultury/.

Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Uczcij Narodowe Święto Niepodległości

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.