Wiadomości z Bytomia

Trwają intensywne prace przy budowie obiektu piłkarskiego Polonii Bytom

  • Dodano: 2022-06-07 07:00, aktualizacja: 2022-06-06 19:50

Przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Firma, realizująca zadanie, między innymi wykonuje fundamenty pod maszty oświetleniowe.

W maju wykonawca ułożył warstwę podkładową z betonu pod budynek zaplecza szatniowego. Obecnie trwa zbrojenie płyty fundamentowej oraz montaż elementów instalacji sanitarnych i elektrycznych. Następnie zostaną wykonane fundamenty budynku oraz elementy konstrukcyjne kondygnacji parteru.

Wykonawca postawił już trzy z czterech fundamentów stopowych masztów oświetleniowych. W najbliższym czasie zostanie ukończony ostatni fundament oraz rozpoczną się prace montażowe masztów oświetleniowych o wysokości 36 m. Trwa również budowa sieci uzbrojenia terenu, od najgłębiej zaprojektowanych sieci kanalizacji deszczowych i sanitarnej. W obrębie inwestycji przewidziano wykonanie oddzielnie kanalizacji deszczowej „czystej” z dachów budynków i terenów zielonych (woda będzie ponownie wykorzystywana) oraz kanalizacji dla pozostałej wody z chodników, dróg i parkingów. Zbiorniki retencyjne wód opadowych zostały zabudowane pod ziemią. W obrębie inwestycji, łącznie wykonano już około kilometr sieci kanalizacyjnych.

Wiodący polski wykonawca

W poprzednim roku, 10 czerwca spółka Bytomski Sport Polonia Bytom podpisała umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska wraz z zapleczem treningowym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej. W ramach rozstrzygniętego przetargu na „Modernizację i rozbudowę zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej w Bytomiu - Etap II, przy jednoczesnej transformacji terenów pogórniczych”, inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowe SA. To wiodący polski wykonawca zewnętrznych kompleksów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne, boiska do rugby i hokeja na trawie, bieżnie sportowe.

Koniec prac wiosną 2023 roku

Przedsięwzięcie prowadzone jest w formule projektuj i buduj, co oznacza, że pierwsze sześć miesięcy wykonawca miał na stworzenie projektu budowlanego. W lutym rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Według zakładanego harmonogramu roboty budowlane mają trwać piętnaście miesięcy, a obiekt powinien zostać ukończony wiosną 2023 roku. Wówczas rozpoczną się procedury odbiorowe.

Nowy dom dla piłkarzy

Realizowana przy ul. Piłkarskiej inwestycja obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów, z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia szatniowe, minimuzeum Polonii, kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej oraz miejsce dla nowo powołanej sekcji e-sportu. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów.

Ponad 30 milionów złotych

Obiekt będzie spełniał kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA i będzie umożliwiać rozbudowę do spełnienia kryteriów rozgrywkowych dla I Ligi według PZPN, bez konieczności przyszłej ingerencji w podstawowe, zrealizowane już elementy konstrukcyjne, wykonane w ramach realizacji zadania. Realizowany etap inwestycji warty jest 30 mln 478 tys. zł.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również