Wiadomości z Bytomia

Trwają intensywne prace przy budowie obiektu piłkarskiego Polonii Bytom

  • Dodano: 2022-06-07 07:00, aktualizacja: 2022-06-06 19:50

Przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Firma, realizująca zadanie, między innymi wykonuje fundamenty pod maszty oświetleniowe.

W maju wykonawca ułożył warstwę podkładową z betonu pod budynek zaplecza szatniowego. Obecnie trwa zbrojenie płyty fundamentowej oraz montaż elementów instalacji sanitarnych i elektrycznych. Następnie zostaną wykonane fundamenty budynku oraz elementy konstrukcyjne kondygnacji parteru.

Wykonawca postawił już trzy z czterech fundamentów stopowych masztów oświetleniowych. W najbliższym czasie zostanie ukończony ostatni fundament oraz rozpoczną się prace montażowe masztów oświetleniowych o wysokości 36 m. Trwa również budowa sieci uzbrojenia terenu, od najgłębiej zaprojektowanych sieci kanalizacji deszczowych i sanitarnej. W obrębie inwestycji przewidziano wykonanie oddzielnie kanalizacji deszczowej „czystej” z dachów budynków i terenów zielonych (woda będzie ponownie wykorzystywana) oraz kanalizacji dla pozostałej wody z chodników, dróg i parkingów. Zbiorniki retencyjne wód opadowych zostały zabudowane pod ziemią. W obrębie inwestycji, łącznie wykonano już około kilometr sieci kanalizacyjnych.

Wiodący polski wykonawca

W poprzednim roku, 10 czerwca spółka Bytomski Sport Polonia Bytom podpisała umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska wraz z zapleczem treningowym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej. W ramach rozstrzygniętego przetargu na „Modernizację i rozbudowę zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej w Bytomiu - Etap II, przy jednoczesnej transformacji terenów pogórniczych”, inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowe SA. To wiodący polski wykonawca zewnętrznych kompleksów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne, boiska do rugby i hokeja na trawie, bieżnie sportowe.

Koniec prac wiosną 2023 roku

Przedsięwzięcie prowadzone jest w formule projektuj i buduj, co oznacza, że pierwsze sześć miesięcy wykonawca miał na stworzenie projektu budowlanego. W lutym rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Według zakładanego harmonogramu roboty budowlane mają trwać piętnaście miesięcy, a obiekt powinien zostać ukończony wiosną 2023 roku. Wówczas rozpoczną się procedury odbiorowe.

Nowy dom dla piłkarzy

Realizowana przy ul. Piłkarskiej inwestycja obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów, z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia szatniowe, minimuzeum Polonii, kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej oraz miejsce dla nowo powołanej sekcji e-sportu. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów.

Ponad 30 milionów złotych

Obiekt będzie spełniał kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA i będzie umożliwiać rozbudowę do spełnienia kryteriów rozgrywkowych dla I Ligi według PZPN, bez konieczności przyszłej ingerencji w podstawowe, zrealizowane już elementy konstrukcyjne, wykonane w ramach realizacji zadania. Realizowany etap inwestycji warty jest 30 mln 478 tys. zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.