Wiadomości z Bytomia

Trwa akcja „Lato w mieście”. Przed nami kolejny tydzień z atrakcjami

  • Dodano: 2023-07-03 11:30

Pierwszy tydzień wakacji za nami. Dzieci i młodzież, które pozostały w domach mogą korzystać z atrakcji - sportowych, kulturalnych oraz warsztatów, jakie przygotowało miasto oraz kluby sportowe i inne placówki na terenie naszego miasta. W ramach akcji "Lato w mieście" przygotowano atrakcje dla wszystkich bytomian. 1 lipca na boisku wielofunkcyjnym przy Rolkowisku rywalizowano w turnieju koszykówki ulicznej 3x3.

Sobotnia impreza to jedno z wielu wydarzeń przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Przed nami jeszcze kilka ciekawych wydarzeń, jak projekcje filmów, rodzinne przejazdy rowerowe, szkolenia z bezpiecznej jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach oraz turniej piłki nożnej.

Trwa akcja „Lato w mieście”. Przed nami kolejny tydzień z atrakcjami

W kolejnym tygodniu władze przygotowały dla bytomian również inne atrakcje organizowane przez miejskie placówki, kluby sportowe i inne instytucje w mieście. Będą warsztaty plastyczne - literackie i ciekawe wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, „Wakacje pod chmurką” w Muzeum Górnośląskimi w Bytomiu, spacery po mieście, Becekowe plenerowe kino, a także uwielbianych przez małych widzów spektakli w ramach cyklu Parkobajtle oraz koncertów dla publiczności stęsknionej muzyki pod gołym niebem w scenerii Stawu Północnego w Parku Miejskim im. Kachla. Oczywiście nie zabraknie także organizowanych w naszym mieście co roku spacerów, podczas których poznamy najciekawsze i pełne tajemnic miejsca w Bytomiu.

UM Bytom zaprasza także do odwiedzenia Opery Śląskiej, Młodzieżowych Domów Kultury, na urozmaicone wydarzenia organizowane w Pałacu w Miechowicach oraz zajęcia przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz do skorzystania z oferty letnich pociągów turystycznych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Wszystkie letnie imprezy w ramach akcji „Lato w mieście”, w tym informacje o zapisach, godzinach wydarzeń oraz dokładne terminy przygotowanych zajęć dostępne są na bytom.pl - Akcja Lato w mieście poleca się na wakacje.

lato w mieście bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również