Wiadomości z Bytomia

Tramwaje Śląskie zmodernizują dodatkowy odcinek torowiska wzdłuż ul. Powstańców

  • Dodano: 2022-12-01 06:30, aktualizacja: 2022-11-30 19:37

Trwają intensywne prace związane z przebudową torowiska tramwajowego w ul. Sądowej, na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich, gdzie powstały dwa rozjazdy, a także na odcinku od Śródmieścia do zajezdni w Stroszku. Tramwaje Śląskie, chcąc dokonać kompleksowej przebudowy torowisk tramwajowych w tym rejonie, zdecydowały się na rozszerzenie zakresu inwestycji o dodatkowy 140-metrowy odcinek torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich.

Modernizacja torowiska tramwajowego o długości 140 metrów wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich w Bytomiu obejmie odcinek od łuku na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawskich z ul. Moniuszki do połączenia z rozjazdem na skrzyżowaniu ul. Sądowej z ul. Powstańców Warszawskich. Nie ujęty w zakresie unijnego projektu inwestycyjnego fragment torowiska tramwajowego zostanie zmodernizowany w ramach środków własnych spółki Tramwaje Śląskie SA.

140-metrowy odcinek torowiska wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich zostanie zmodernizowany jeszcze w tym roku.

TŚ zmodernizują dodatkowy odcinek torowiska wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich

Modernizacja 140-metrowego odcinka torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich będzie obejmować m.in.: wymianę całości podbudowy torowiska, wykonanie rusztu torowego na podkładach strunobetonowych (a na przejazdach z zastosowaniem płyt betonowych) z bezstykowym połączeniem szyn i sprężystym przytwierdzeniem ich do podkładów, a także podbicie torowiska oraz szlifowanie korekcyjne szyn.

Zgodnie z umową, wykonawca robót modernizacyjnych zakończony je jeszcze w 2022 roku, a koszt modernizacji 140-metrowego odcinka wyniesie 764 000 zł netto.

torowisko tramwajowe powstańców warszawskich bytom

Komentarze (1)    dodaj »

  • Krzysztof

    Kiedy powróci (data) tramwaj linii nr 6 na tory ?To najbardziej interesuje pasażerów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również