Wiadomości z Bytomia

Tramwaj nr 38 na biletach komunikacji? Dzięki Waszym głosom

  • Dodano: 2018-04-04 07:45, aktualizacja: 2018-04-03 09:54

Popularna „N-ka” to jeden z symboli naszego miasta, który może znaleźć się na biletach komunikacji miejskiej.

W konkursie „Bileciki do kontroli” tramwaj nr 38 zajął drugie miejsce, dzięki czemu nasze miasto znalazło się w wielkim finale. Teraz w ostatnim etapie spośród dwunastu finalistów internauci wybiorą sześć zwycięskich miast.

Przypomnijmy, że w konkursie „Bileciki do kontroli” organizowanym przez Metropolię GZM w pierwszym etapie wzięło udział 41 obiektów, które zostały wytypowane przez urzędy miast i gmin, należących do GZM.

Wśród nich znalazł się tramwaj nr 38, który jest jedną z perełek Bytomia. Linię utworzono w 1913 roku, a obecnie tramwaj nr 38 kursuje jedynie po ulicy Piekarskiej. Trasa ta liczy zaledwie 1350 metrów, dzięki czemu nasze miasto może pochwalić się jedną z najkrótszych linii tramwajowych w Europie.

Warto dodać, że wizerunki dwunastu obiektów, które dostały się do finału zostaną wkomponowane w szatę graficzną biletów jednorazowych i ponownie będą poddane pod ocenę głosujących. W drugim etapie internauci wybiorą sześć zwycięskich propozycji, które zostaną wydrukowane na biletach jednorazowych komunikacji miejskiej. Powstanie w ten sposób limitowana edycja biletów, która w sprzedaży będzie dostępna latem. Dodajmy, że w dystrybucji będą dostępne również regularne wersje biletów jednorazowych, które zachowują swoją ważność.

Tak więc liczymy na Wasze głosy w kolejnym etapie konkursu. Jeśli nasz tramwaj nr 38 znajdzie się w szóstce najlepszych, to latem zobaczymy jego wizerunek na biletach komunikacji miejskiej.

Autor: Tomasz Sanecki

Tramwaj nr 38 na biletach komunikacji? Dzięki Waszym głosom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.