Wiadomości z Bytomia

Teatr o każdej porze

  • Dodano: 2016-09-20 07:45, aktualizacja: 2016-09-19 14:01

Największe sceny teatralne w regionie na tę jedyną w roku noc przygotowują dla tysięcy widzów niecodzienną ofertę kulturalną. 24 września odbędzie się 7. Metropolitalna Noc Teatrów, w którą aktywnie włączają się bytomskie instytucje kulturalne.

W Bytomiu widzowie będą mogli wziąć udział w imprezie organizowanej przez Operę Śląską. Tego wieczoru będzie można zwiedzić kulisy bytomskiego teatru, gdzie na gości czekać będą różne niespodzianki. Nie zabraknie warsztatów plastyczno-rzeźbarskich, pokazu charakteryzacji teatralnej, otwartej próby baletu w wykonaniu uczniów bytomskiej szkoły baletowej oraz lekcji śpiewu operowego oraz karaoke. Dla wszystkich uczestników Opera Śląska będzie otwarta już od 17.00.

Po raz kolejny w kontemplowaniu sztuki teatralnej po zmroku, weźmie udział Teatr Rozbark. Na scenie przy ul. Kilara 29, o 21.00 widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Byłam wróbelkiem – sekrety Edit Piaf” z rewelacyjną rolą Elżbiety Okupskiej. Po spektaklu zaplanowano imprezę taneczną do muzyki francuskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na dzieci w wieku od 7 do 13 lat czekać będą warsztaty wokalno-aktorskie, a dla dorosłych zajęcia taneczne pod obiecującą nazwą „Tango na Rozbarku”. Będzie też coś dla tych, którzy nie czują się zbyt pewnie na parkiecie. Po północy rozpocznie się gra teatralna „Podchody w Teatrze Rozbark”.

Więcej informacji o repertuarze 7. Metropolitalnej Nocy Teatrów oraz rozkład jazdy bezpłatnego teatralnego autobusu, można znaleźć na: www.pelniakultury.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również