Wiadomości z Bytomia

Szymon Kielan zwycięzcą debla w ramach cyklu turniejów PZT Polish Tour

  • Dodano: 2023-07-03 09:30

Tenisista Górnika Bytom Szymon Kielan odniósł deblowe zwycięstwo w turnieju ITF M15 Beckhoff Tennis Cup we Wrocławiu, rozgrywanym w ramach PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski 2023. To ósmy w karierze tytuł Polaka w grze podwójnej w cyklu ITF World Tennis Tour.

Na kortach we Wrocławiu partnerem Kielana był Kirył Kiwatcew, a w drabince zostali rozstawieni z numerem drugim. Występ we Wrocławiu rozpoczęli od wygranej z posiadaczami dzikiej karty Fryderykiem Lechnp-Wasiutyńskim (fairPlayce Poznań) i Kacprem Szymkowiakiem (UKS Sport Klub Wrocław) 6:2, 6:3, a następnie pokonali Piotra Pawlaka (WKT Mera Warszawa) i Macieja Rajskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:4.

Szymon Kielan zwycięzcą debla w ramach cyklu turniejów PZT Polish Tour

W półfinale dopiero w super tie-breaku zdołali wyeliminować czeską parę numer trzy w drabince Filip Duda i Jiri Barnat 3:6, 10-7, z kolei finale 1 lipca okazali się zdecydowanie lepsi od Czechów Davida Poljaka i Daniel Paty (rozstawienie z numerem 4) 6:1, 6:3.

Tegoroczny PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski składa się z dziewięciu imprez rangi ITF World Tennis Tour, od 15-tysieczników do kobiecego ITF W40, który w trzecim tygodniu sierpnia odbędzie się we Wrocławiu. „Narodowy Tour” rozpoczął w ubiegłym tygodniu turniej ITF W15 na kortach w Gdańsku, a teraz ze względu na 97. Narodowe Mistrzostwa Polski, które będę rozgrywane na kortach w Bytomiu (od 9 do 16 lipca), nastąpi w PZT Polish Tour 2023 przerwa.

Od poniedziałku 3 lipca na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej rozgrywany będzie turniej tenisowy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U16.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również