Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Szkoły i przedszkola po remontach

  • Dodano: 2017-08-30 08:30, aktualizacja: 2017-08-29 19:01

Zakończyły się lub dobiegają końca remonty w bytomskich szkołach i przedszkolach. W niektórych prace zaplanowane są do późnej jesieni, jak np. w Szkole Podstawowej nr 45, gdzie trwa m.in. przebudowa instalacji centralnego ogrzewania.

Już w czerwcu zakończyły się prace w Przedszkolach nr 29, 30 oraz w Szkole Podstawowej nr 38, w których zainstalowano instalacje odgromowe. Poważne remonty są już za Przedszkolem Miejskim 31, gdzie wyremontowano balkon i elewację budynku oraz Szkołą Podstawową nr 33, w której zakończył się remont dachu.

W lipcu ekipy remontowe pracowały m.in. w Przedszkolu Miejskim nr 25, gdzie m.in. doposażono kuchnię, sale dla dzieci, wymieniono stolarkę okienną i drzwiowej oraz wykonano pochylnię zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Remonty zakończyły się także w Przedszkolu Miejskim nr 21 i 63.

Z kolei w tym miesiącu zakończyły się prace w Przedszkolu nr 51, gdzie wyremontowano podłogi oraz w Przedszkolu nr 14, które doczekało się remontu sanitariatów. Powody do zadowolenia mają także dzieci i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 24, gdzie za kwotę prawie 700 tys. zł. zaadaptowano pomieszczenia na sale dydaktyczne, wybudowano nowe szatnie i sanitariaty (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz doposażono kuchnie i sale dydaktyczne.

Modernizacji doczekał się też przedszkolny plac zabaw, gdzie jeszcze kilka dni trwać będzie remont nawierzchni. Do 30 listopada potrwają jeszcze roboty w Przedszkolu Miejskim nr 54. Tam również realizowany jest projekt adaptacji pomieszczeń na sale dydaktyczne. Oddanie I etapu prac, na który złożył się remont oddziału zaplanowano na poniedziałek, 4 września.

Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 2 mln zł. W trakcie remontu jest Szkoła Podstawowa nr 45. W okresie wakacyjnym wykonano tam przyłącze kanalizacyjne oraz częściowo wentylację. Obiekt w Szombierkach czeka jeszcze przebudowa instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji oraz izolacja ściany zewnętrznej. Zakończenie prac przewidziano na połowę grudnia. Koszt remontu opiewa na kwotę 330 tys. zł

UM Bytom
źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.