Wiadomości z Bytomia

Szkolenie z zakresu przeciwdziałania stosowaniu tortur

  • Dodano: 2022-03-28 07:00, aktualizacja: 2022-03-27 18:06

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu odbyło się szkolenie dla policjantów z zakresu przeciwdziałania stosowaniu tortur.

Przeciwdziałanie stosowaniu tortur

W Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu odbyło się szkolenie z zakresu przeciwdziałania stosowaniu tortur. W spotkaniu udział wzięli policjanci pełniący służbę w różnych komórkach bytomskiego garnizonu. Szkolenie poprowadził młodszy inspektor Krzysztof Kazek Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do spraw Ochrony Praw Człowieka. Tematyka zajęć obejmowała zakres przeciwdziałania stosowaniu tortur oraz innym formom przekraczania uprawnień przez funkcjonariuszy Policji. W trakcie szkolenia inspektor przedstawił międzynarodową definicję tortur oraz omówił zagadnienia dotyczące nieludzkiego i poniżającego traktowania, a także prawa osoby zatrzymanej. Prowadzący szkolenie poruszył również temat dotyczący przeprowadzania czynności kontroli osobistej, przeszukania osoby oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego. Zwrócił uwagę na właściwe dokumentowanie tych czynności.

Podsumowując szkolenie, Pełnomocnik do spraw Ochrony Praw Człowieka podkreślił, jak ważny jest dialog i wspólne szukanie rozwiązań problemów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji osób pozbawionych wolności. Przypomniał funkcjonariuszom, że w sytuacji, gdy to ich prawa są naruszane, powinni pamiętać, że zawsze mogą zgłaszać takie zdarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również