Wiadomości z Bytomia

Sukces bytomskiego śpiewaka we Włoszech

  • Dodano: 2021-10-12 06:30, aktualizacja: 2021-10-11 19:21

Viktor Yankovsky, stypendysta Prezydenta Miasta Bytomia na 2021 rok z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, zdobył III nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Śpiewaków we włoskiej miejscowości Malcesine.

To kolejny sukces naszego śpiewaka, którego mogliśmy usłyszeć podczas „Letniego Parkogrania 2021” w Parku Kachla.

Yankovsky to śpiewak o polskich korzeniach. Po licencjacie we Lwowie przeprowadził się do Polski. Mieszkaniec Bytomia w katowickiej Akademii Muzycznej dokończył studia wokalne u profesor Ewy Biegas. Na narodowej scenie lwowskiego Teatru Wielkiego jest między innymi wykonawcą tytułowej partii w operze „Don Giovanni” Mozarta. W ostatnich latach został laureatem sześciu konkursów wokalnych, nagrał dwie płyty, brał udział w wielu prestiżowych wydarzenia muzycznych.

Viktor znalazł się również wśród dziewięciu najbardziej zdolnych bytomskich twórców, którzy otrzymali stypendia Prezydenta Miasta na 2021 rok z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Warto dodać, że w 2020 roku Viktor Yankovsky zwyciężył także w kategorii wokalnej podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Wiedniu.

Sukces bytomskiego śpiewaka we Włoszech / fot. UM Bytom

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.