Wiadomości z Bytomia

Sprzątali las w Dąbrowie Miejskiej i Miechowicach

  • Dodano: 2023-03-06 06:30, aktualizacja: 2023-03-05 14:12

Las powinien być dla nas miejscem, w którym możemy się wyciszyć, nacieszyć oczy przyrodą i odpocząć na łonie natury. I nikt nie powinien go zaśmiecać. Niestety tej prostej zasady nie szanuje część odwiedzających to miejsce. Na szczęście są też tacy ludzie, którzy swój prywatny czas gotowi są poświecić na posprzątanie zalegających śmieci i doprowadzenie, dla dobra nas wszystkich, lasów do czystości.

W sobotę 4 marca z inicjatywy Nadleśnictwa Brynek i Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu zorganizowano sprzątanie bytomskiego lasu. Dwie grupy wolontariuszy wyruszyły z parkingów leśnych w Miechowicach i Dąbrowie Miejskiej.

Sprzątali las w Dąbrowie Miejskiej i Miechowicach

Wśród mieszkańców, którzy zaangażowali się w sobotnią akcję, znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski i radny Michał Misiaszek, oraz radni Młodzieżowej Rady Miejskiej. Organizatorzy zapewnili worki na śmieci, zorganizowali punkty zbiorcze, a na koniec wywieźli zebrane odpady na wysypisko.

Ilość zebranych podczas akcji śmieci była ogromna, co tylko potwierdza, że takie akcje są potrzebne, tak samo, jak edukacja społeczeństwa i przypominanie że należy dbać o wspólne przestrzenie.

sprzątanie lasy bytom


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również