Wiadomości z Bytomia

Spotkanie z Michaliną Drozdowską

  • Dodano: 2019-03-14 08:30, aktualizacja: 2019-03-14 08:50

Tancerka, solistka Michalina Drozdowska będzie gościem dzisiejszego spotkania (14 marca) w Biurze Promocji Bytomia o 15.30. 

Zadebiutowała partią Klary w "Dziadku do Orzechów", zachwyciła publiczność rolą Zobeidy "Szeherezadzie/Medei"

Kim jest Michalina Drozdowska?

Michalina Drozdowska ukończyła bytomską szkołę baletową w 2017 r. Krótko po tym została zaangażowana do zespołu baletu Opery Śląskiej. Jako uczennica szkoły uczestniczyła w wielu konkursach baletowych w Polsce oraz w konkursie Tanzolymp w Berlinie, a także uczestniczyła w spektaklach baletowych Opery Śląskiej. 

Na deskach bytomskiego teatru zadebiutowała w partii Klary w  "Dziadku do orzechów" w reżyserii i choreografii Henryka Konwińskiego oraz w dwóch partiach Zobeidy w Szeherezadzie i tytułowej w Medei – spektaklu baletowym "Szherezada/Medea" w reżyserii i choreografii Roberta Bondary w 2018 roku. 

Tancerka walczy o Nagrodę im. Conrada Drzewieckiego, przyznawaną za najlepszy debiut taneczny na scenach zawodowych teatrów operowo-baletowych i samodzielnych zespołów artystycznych. Nagroda jest przyznawana w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Perły Tańca 2019. Solistkę baletu Opery Śląskiej zobaczymy również w kwietniowej premierze baletowej "Don Kichot". 

Na uczestników spotkania czeka niespodzianka.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.