Wiadomości z Bytomia

Spotkanie z Michaliną Drozdowską

  • Dodano: 2019-03-14 08:30, aktualizacja: 2019-03-14 08:50

Tancerka, solistka Michalina Drozdowska będzie gościem dzisiejszego spotkania (14 marca) w Biurze Promocji Bytomia o 15.30. 

Zadebiutowała partią Klary w "Dziadku do Orzechów", zachwyciła publiczność rolą Zobeidy "Szeherezadzie/Medei"

Kim jest Michalina Drozdowska?

Michalina Drozdowska ukończyła bytomską szkołę baletową w 2017 r. Krótko po tym została zaangażowana do zespołu baletu Opery Śląskiej. Jako uczennica szkoły uczestniczyła w wielu konkursach baletowych w Polsce oraz w konkursie Tanzolymp w Berlinie, a także uczestniczyła w spektaklach baletowych Opery Śląskiej. 

Na deskach bytomskiego teatru zadebiutowała w partii Klary w  "Dziadku do orzechów" w reżyserii i choreografii Henryka Konwińskiego oraz w dwóch partiach Zobeidy w Szeherezadzie i tytułowej w Medei – spektaklu baletowym "Szherezada/Medea" w reżyserii i choreografii Roberta Bondary w 2018 roku. 

Tancerka walczy o Nagrodę im. Conrada Drzewieckiego, przyznawaną za najlepszy debiut taneczny na scenach zawodowych teatrów operowo-baletowych i samodzielnych zespołów artystycznych. Nagroda jest przyznawana w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Perły Tańca 2019. Solistkę baletu Opery Śląskiej zobaczymy również w kwietniowej premierze baletowej "Don Kichot". 

Na uczestników spotkania czeka niespodzianka.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również