Wiadomości z Bytomia

Spotkanie w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

  • Dodano: 2023-02-23 06:45, aktualizacja: 2023-02-22 16:06

Policjantki Wydziału Prewencji z bytomskiej komendy spotkały się z uczniami w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego.

Policjantki przypomniały najmłodszym między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Za nami kolejna, już druga w tym roku wizyta dzieci w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Tym razem policjantki z Wydziału Prewencji bytomskiej komendy prowadziły warsztaty z uczniami klas trzecich. Spotkania są wspólną inicjatywą bytomskiego magistratu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bytomiu. Do projektu inicjatorzy zaprosili bytomskich policjantów oraz strażaków.

Spotkanie w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

Jest to kolejny element kontynuowanej w Bytomiu edukacji najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci utrwalają dzieciom, po co pieszym odblaski, dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie i jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Natomiast strażacy uczą najmłodszych jak udzielić pierwszej pomocy, czy też, jak należy ewakuować się z miejsca zagrożenia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych policjantów i strażaków.

Mundurowi przekazują dzieciom wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego poruszania się po drodze, ale też uczą rozpoznawania podstawowych znaków drogowych. Całość odbywa się w specjalnie przygotowanych salach, które wyposażone zostały w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze o tematyce komunikacyjnej oraz fantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy. Akademia Bezpieczeństwa wyposażona została także w symulatory jazdy skuterem i przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również