Wiadomości z Bytomia

Rekrutacja do przedszkoli miejskich

  • Dodano: 2023-02-23 06:30, aktualizacja: 2023-02-22 15:45

Ważna informacja dla rodziców. W poniedziałek, 6 marca ruszy rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 40 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ok. 4,5 tysiąca miejsc. W pierwszej kolejności miejsca te będą zarezerwowane dla dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w danej placówce.

Pozostałe będą czekać na maluchy zgłoszone w elektronicznej rekrutacji. W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne: trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Rodzice mają na to czas do 17 marca.

E-wnioski do nie więcej niż trzech przedszkoli

- Obecnie w bytomskich placówkach trwa zbieranie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na jej złożenie rodzice mają czas do 27 lutego. Obecnie dyrektorzy określają liczbę wolnych miejsc w bytomskich przedszkolach - mówi Barbara Freier-Pniok, Naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Podobnie, jak w poprzednich latach, gmina Bytom podejmuje kroki, by zapewnić miejsca w przedszkolu wszystkim sześciolatkom realizującym roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz pięcio-, cztero- i trzylatkom chcącym skorzystać ze swojego ustawowego prawa do miejsca w przedszkolu. Jeśli po przyjęciu dzieci w wieku od 3 do 6 lat będą jeszcze wolne miejsca, mogą się o nie starać także rodzice 2,5-latków.

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne na stronie internetowej przedszkola-bytom.nabory.pl, gdzie trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Zapisując dziecko, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonować będzie od poniedziałku, 6 marca.

6 marca rusza rekrutacja do przedszkoli miejskich w Bytomiu

Jeżeli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do internetu lub ma wątpliwości, jak obsłużyć aplikację, może udać się do tego przedszkola, które wybrał dla swojego dziecka jako pierwsze. Tam pracownicy pomogą dopełnić formalności. Które dzieci zostały zakwalifikowane do przedszkola wiadomo będzie 14 kwietnia, natomiast informacja o przyjęciu zostanie podana do wiadomości 8 maja.

Wnioski będzie można składać w przedszkolach w godzinach funkcjonowania placówek od 6 do 17 marca w rekrutacji podstawowej oraz od 16 do 22 maja w ewentualnej rekrutacji uzupełniającej.

O szczegółach dotyczących rekrutacji do przedszkoli, UM Bytom będzie informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również