Wiadomości z Bytomia

Spotkanie storytellingowe z Lilianą Zeic

  • Dodano: 2022-06-29 08:30, aktualizacja: 2022-06-29 08:43

2 lipca (sobota) o godz. 16.00 zaprasza się do CSW Kronika na spotkanie storytellingowe z Lilianą Zeic. 

Liliana Zeic w swojej opowieści za punkt wyjścia bierze refleksję nad doświadczeniem traumy (także jej feministycznymi i queerowymi aspektami), objawami długotrwałego stresu czy PTSD oraz sposobami cielesnego ich przepracowywania.Spotkanie będzie miało eksperymentalny charakter, łączący storytelling, wykład performatywny, rozmowę i elementy doświadczenia warsztatowego.

Wydarzenie towarzyszy wystawie "Napływ sił", którą można oglądać do 5 sierpnia.

Na dębach rosną jabłka #2. Spotkanie storytellingowe

Próba eksperymentalnego opowiadania o badaniach artystycznych prowadzonych przez autorkę, zaczynając od tytułowych Jabłek na dębie, poprzez namysł nad feministycznymi i queerowymi aspektami doświadczania traumy. Przewodniczkami w tej podróży będą rośliny i ich podmiotowość, jak również refleksja nad rolą opowiadania historii, ustnego przekazywania i dzielenia się opowieściami.

Liliana Zeic (dawniej Liliana Piskorska) – rocznik 1988, artystka wizualna, doktora sztuk pięknych, queerowa feministka. W swojej praktyce artystycznej analizuje problematykę społeczną z perspektywy radykalnej wrażliwości, zajmuje się tematem queerowości i nieheteronormatywności oraz czerpie ze swoich doświadczeń wychowywania w Europie Środkowo-Wschodniej. Pracuje z wideo, fotografią, obiektem oraz tekstem tworząc intermedialne i performatywne projekty oparte na badaniach artystycznych. Pod nazwiskiem Liliana Zeic tworzy od lutego 2020 roku.

Napływ sił. Pamela Bożek, Liliana Zeic

Na skrzyżowaniu przywileju i wykluczenia Pamela Bożek i Liliana Zeic walczą o status publiczny dla swoich sióstr i braci, tutejszych i nowoprzybyłych. Kolektywne czyny i wspólne stwarzanie przeciwstawiają pustym rytuałom, pobudzając do opowiadania innych historii dla nowego świata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również