Wiadomości z Bytomia

Spektakl taneczny Exodus - podróż od tradycji do współczesności

  • Dodano: 2019-04-23 10:15

Spektakl taneczny w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" do muzyki Wojciecha Kilara, składa się z dwóch części: "Preludium" oraz tytułowego "Exodusu".

To widowisko oparte na stylistyce tańca współczesnego i ludowego z jednoczesnym wykorzystaniem elementów charakterystycznych dla teatru dramatycznego. Szesnastu artystów tańcząc do muzyki Wojciecha Kilara, w scenografii z wykorzystaniem elementów sztuk wizualnych, łączy się w plastycznych obrazach opowiadających o podróży człowieka przez życie. Twórcy spektaklu, opierając się na emocjach zawartych w muzyce Wojciecha Kilara ukazują życie jako drogę w pogoni za szczęściem, zaspokojeniem własnych pragnień, poszukiwaniem drugiego człowieka i budowaniem z nim właściwych relacji. 

27 kwietnia 2019 (sobota), BeCeK
Miejsce: Sala ToTu
Godzina rozpoczęcia: 18:00

Projekt "Soft Power" oraz "Exodus" powstały w ramach koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.