Wiadomości z Bytomia

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku zainaugurowali rok akademicki

  • Dodano: 2021-09-16 06:30, aktualizacja: 2021-09-15 19:54

35 nowych studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odebrało 15 września od prezydenta Mariusz Wołosza indeksy.

Inaugurację roku akademickiego 2021/2022 zorganizowano w gościnnych progach Beceku

Po pandemicznym okresie zamknięcia, seniorzy powracają do zorganizowanych form spędzania czasu w stacjonarnej formie. W tym roku na wykłady i zajęcia uczęszczać będzie 562 słuchaczy powyżej 50. roku życia.

- Od wielu lat bytomscy seniorzy udowadniają, że na naukę nigdy nie jest za późno. Pełni energii, ciekawości świata i potrzeby kształcenia jesteście przykładem dla młodszych pokoleń. Życzę Wam zdrowia i niesłabnącej energii z czerpania radości z tworzenia tego miejsca i zdobywania wiedzy - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Joga i języki 

W ofercie uniwersytetu znajdują się wykłady o szerokiej tematyce, począwszy od kultury i sztuki poprzez historię świata, a nawet tę związaną z dziejami naszego regionu.

- Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia ruchowe, takie jak joga czy tai - chi. Nie słabnie też zainteresowanie nauką języków obcych. Lektoraty ruszyły już na początku tygodnia i cieszą się niesłabnącą popularnością - mówi Elżbieta Morgoń- Ochman.  

Warto wspomnieć, że słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku angażują się w szereg imprez m. in. o charakterze kulturalnym. Działają tu także grupy plastyczne, fotograficzne czy informatyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia nordic walking. Przy uniwersytecie działa też Internetowe Radio SoVo prowadzone przez seniorów z radiową żyłką.

Wykłady dla wszystkich

W ofercie bytomskiego uniwersytetu znajdują się wykłady o szerokiej tematyce, począwszy od kultury i sztuki poprzez historię świata, a skończywszy na zagadnieniach zdrowotnych. W spotkaniach otwartych mogą brać udział także uczestnicy niebędący słuchaczami bytomskiego uniwersytetu.

Najbliższy otwarty wykład poświęcony psychologii i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami spowodowanymi pandemią, zaplanowano już 24 września o 15.00 w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10. Wykład poprowadzi psycholożka dr Katarzyna Popiołek z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego, z którym bytomski  uniwersytet ściśle współpracuje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również