Wiadomości z Bytomia

Seniorzy z pasją. Spotkania w MBP

  • Dodano: 2013-09-11 12:15
Rusza nowy cykl spotkań dla seniorów. W każdy czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej znani ludzie z pasją zachęcać będą do dyskusji na rozmaite, życiowe tematy.
 
 
Już jutro (12 września) pierwszy panel poświęcony świadomemu odżywianiu się z udziałem Agnieszki i Marcina Kręglickich – rodzeństwa kucharzy i restauratorów. Początek o 12.00.
 
To, jak i co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Państwo Kręgliccy napisali o tym już nie jeden artykuł, który ukazał się w ogólnopolskiej prasie. Podkreślają to także w swoim  programie kulinarnym, emitowanym w telewizji. Profilaktyka zdrowia to tylko jeden z wielu tematów, którym poświęcony będzie cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 
 
Na kolejnych panelach dyskusyjnych seniorzy rozmawiać będą o aktualnych sprawach ekonomicznych i kulturalnych, a także o rozrywce, swoich hobby, ekologii czy finansach. Przekonają się ponadto, że nowe technologie nie są zarezerwowane dla ludzi młodych. Wśród uczestników na pewno nie zabraknie babć i dziadków, dlatego obowiązkowym tematem będą międzypokoleniowe relacje.
 
Bohaterowie poszczególnych spotkań będą komunikować się z gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej za pomocą Internetu. To jeszcze jeden sposób, by wprowadzić seniorów w tajniki wirtualnej rzeczywistości. Jutro na monitorze komputera zobaczą na żywo Agnieszkę i Marcina Kręglickich.
 
Cykl „Spotkania z pasja" to wspólna inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej i Fundacji Orange.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.