Wiadomości z Bytomia

Sanepid ukarał 8 bytomian za łamanie kwarantanny

  • Dodano: 2020-04-08 09:30

Są pierwsze kary dla bytomian łamiących kwarantannę. Jedna osoba zapłaci 10 tys. zł, 7 osób - po 5 tys. zł. Ale to nie wszystko. Bytomscy policjanci, cały czas na pierwszej linii frontu, kontrolują osoby odbywające kwarantannę. Powiadomili sanepid o 18 osobach niestosujących się do zaleceń.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu wydał już 8 pierwszych decyzji administracyjnych, nakładając kary pieniężne. Grzywny zostały wymierzone w osoby, które w sposób rażący nie stosowały się do obowiązujących zakazów. Kolejne sprawy są rozpatrywane.

Warto tutaj podkreślić, że każde takie wykroczenie było analizowane bardzo wnikliwie, a każda sprawa rozpatrywana indywidualnie

zapewnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, rzecznik prasowy bytomskiej policji.

Mężczyzna, który zapłaci 10 tys. zł, kilkukrotnie lekceważył zasady kwarantanny. Należy pamiętać, że to nie jedyne kary – podkreśla Rafał Wojszczyk. W każdym przypadku przeciwko sprawcy wykroczenia stróże prawa sporządzą wniosek o ukaranie do sądu.

Jak przypomina bytomska policja, powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie i ściśle związane z powszechnym bezpieczeństwem. Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży.
 


Źródło: UM Bytom

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.