Wiadomości z Bytomia

#Brawa dla Was

  • Dodano: 2020-04-07 11:30

Obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia i Pracownika Służby Zdrowia, w tym roku nabiera szczególnego znaczenia. Za tę nierówną walkę służb medycznych z epidemią podziękujmy im oklaskami dołączając do akcji # BrawadlaWas. W happeningu wezmą udział pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu, którzy punktualnie o 13.00  pojawią się w oknach ratusza bijąc brawa.
 
Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wyjść na balkon lub stanąć w oknie i bić brawa, by podziękować pracownikom medycznym za trud ich codziennej pracy w ekstremalnych warunkach.

Każdego dnia  lekarze, pielęgniarki, a także personel sprzątający, służby pomocnicze mierzą się z ogromnym wyzwaniem - walką o ludzkie życie. Podziwiam was i dziękuję za tę determinację, odwagę i zaangażowanie w walce z pandemią - mówi prezydent. Mariusz Wołosz.

Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1950 r. Święto obchodzone jest w rocznicę powstania organizacji. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw świata. W tym roku święto ma szczególny wymiar.

Od tygodni śledzimy z jakim wyzwaniem mierzą się medycy. Podziękujmy im za to dziś o 13.00 biorąc udział w tym symbolicznym happeningu - zachęca prezydent.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.