Wiadomości z Bytomia

Są już nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych

  • Dodano: 2020-12-31 07:00, aktualizacja: 2020-12-30 21:05

Są już nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych.

Wraz z nowym rokiem i zmianą firmy, która od 2 stycznia będzie odpowiedzialna za wywóz śmieci w Bytomiu, zmieniają się także harmonogramy odbioru odpadów komunalnych dla mieszkańców poszczególnych części miasta.

W nowym roku odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych należeć będzie do konsorcjum firm FCC Polska Sp. z o.o. i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Zabrza. - Nowy wykonawca przygotowywał już harmonogramy odbioru odpadów z zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej.

- Zasadniczą różnicą z punku widzenia mieszkańców będą godziny odbioru odpadów. Specjalne samochody będą odbierały odpady od 6.00 do 22.00 - mówi Przemysław Juroszek, naczelnik Wydziału Komunalnego.

Odpady wielkogabarytowe będą odbierane w każdy wtorek. Należy je wystawić w miejscu gromadzenia odpadów, czyli przy altanach śmietnikowych. Odpady poremontowe będą odbierane po zgłoszeniu przez mieszkańca zamiaru skorzystania z kontenera lub big baga w uzgodnionym terminie.

Wszelkie pytania dotyczące odbioru odpadów komunalnych można kierować do Wydziału Komunalnego pod numer telefonu 32 779 85 51.

Aktualne informacje dotyczące nowych harmonogramów można znaleźć tutaj: https://www.bytom.pl/harmonogramy-odbioru-odpadow-z-nieruchomosci-zamieszkalych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również