Wiadomości z Bytomia

Bytomianin wygrał konkurs muzyczny w Wiedniu

  • Dodano: 2020-12-31 06:30, aktualizacja: 2020-12-30 21:00

Viktor Yankovskyi zwyciężył w kategorii wokalnej. Do konkursu zgłosiło się pięciuset śpiewaków z całego świata.

W międzynarodowym konkursie muzycznym przyznano nagrody w kilku kategoriach. Uczestnicy przesłali filmy ze swoimi nagraniami, a jury wybrało najlepszych wykonawców.

Mieszkający w Bytomiu młody baryton Viktor Yankovskyi wygrał w kategorii wokalnej

Pierwotnie laureaci prestiżowego konkursu mieli wziąć udział w dniach 27-30 grudnia w specjalnym koncercie w Wiedniu razem z orkiestrą Wiener Stadorchester. Z powodu pandemii koncert został przełożony na 2021 rok.

Yankovskyi to śpiewak o polskich korzeniach. Po licencjacie we Lwowie przeprowadził się do Polski. Mieszkaniec Bytomia w katowickiej Akademii Muzycznej dokończył studia wokalne u profesor Ewy Biegas. Na narodowej scenie lwowskiego Teatru Wielkiego jest między innymi wykonawcą tytułowej partii w operze "Don Giovanni" Mozarta. W ostatnich dwóch latach został laureatem sześciu konkursów wokalnych, nagrał dwie płyty, brał udział w wielu prestiżowych wydarzenia muzycznych.

Viktor znalazł się również wśród dziewięciu najbardziej zdolnych bytomskich twórców, którzy otrzymali stypendia Prezydenta Miasta na 2021 rok z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. W nowym roku Yankowskyi będzie brał udział w Bytomiu w koncertach edukacyjnych "Cztery pory roku z liryką wokalną".

Bytomianin wygrał konkurs muzyczny w Wiedniu

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.