Wiadomości z Bytomia

Bytomianin wygrał konkurs muzyczny w Wiedniu

  • Dodano: 2020-12-31 06:30, aktualizacja: 2020-12-30 21:00

Viktor Yankovskyi zwyciężył w kategorii wokalnej. Do konkursu zgłosiło się pięciuset śpiewaków z całego świata.

W międzynarodowym konkursie muzycznym przyznano nagrody w kilku kategoriach. Uczestnicy przesłali filmy ze swoimi nagraniami, a jury wybrało najlepszych wykonawców.

Mieszkający w Bytomiu młody baryton Viktor Yankovskyi wygrał w kategorii wokalnej

Pierwotnie laureaci prestiżowego konkursu mieli wziąć udział w dniach 27-30 grudnia w specjalnym koncercie w Wiedniu razem z orkiestrą Wiener Stadorchester. Z powodu pandemii koncert został przełożony na 2021 rok.

Yankovskyi to śpiewak o polskich korzeniach. Po licencjacie we Lwowie przeprowadził się do Polski. Mieszkaniec Bytomia w katowickiej Akademii Muzycznej dokończył studia wokalne u profesor Ewy Biegas. Na narodowej scenie lwowskiego Teatru Wielkiego jest między innymi wykonawcą tytułowej partii w operze "Don Giovanni" Mozarta. W ostatnich dwóch latach został laureatem sześciu konkursów wokalnych, nagrał dwie płyty, brał udział w wielu prestiżowych wydarzenia muzycznych.

Viktor znalazł się również wśród dziewięciu najbardziej zdolnych bytomskich twórców, którzy otrzymali stypendia Prezydenta Miasta na 2021 rok z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. W nowym roku Yankowskyi będzie brał udział w Bytomiu w koncertach edukacyjnych "Cztery pory roku z liryką wokalną".

Bytomianin wygrał konkurs muzyczny w Wiedniu

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również