Wiadomości z Bytomia

Ruszyły szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych

  • Dodano: 2021-04-29 06:30, aktualizacja: 2021-04-28 21:29

Wczoraj, punktualnie o 8.00 ruszyła akcja szczepień w punktach utworzonych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz CH Atrium Plejada.

Tylko w pierwszej godzinie od rozpoczęcia funkcjonowania punktu w "Medyku" zaszczepiono 56 osób

Wśród nich wielu mieszkańców Bytomia, sąsiednich Piekar Śląskich czy Gliwic. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęli też w Bytomiu pacjenci z Warszawy.

Tylko dziś /28 kwietnia/ w obu tych punkach zaszczepionych zostanie około 800 osób. Przygotowane przez miasto punkty szczepień odwiedził dziś rano prezydent Mariusz Wołosz.

- Dziękuję współpracownikom i wszystkim osobom, które pracowały przy tworzeniu tych punktów. Raz jeszcze zachęcam  wszystkich do szczepienia się. To krok do normalności za, którą tak bardzo tęsknimy - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Godziny funkcjonowania punktów szczepień

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 będą wykonywane od wtorku do niedzieli w godzinach: 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00).

Natomiast w CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00). Wyjątkiem będzie długi majowy weekend - wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

Punkt obsługiwać będzie personel Przychodni Lekarskiej Szombierki. W tym zadaniu medyków wspierać ich będą także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Jak się zgłosić na szczepienie?

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych w Bytomiu mieszkańcy mogą zapisać się poprzez: Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię - pod numerem telefonu: 989, przez e-rejestrację dostępną na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Punkty Szczepień Powszechnych uruchamiają też dwa numery telefonów, pod którymi mieszkańcy posiadający e-skierowanie na szczepienie, mogą wpisywać się na listę rezerwową, aby - w miarę wolnych dawek szczepionek w punktach - przyspieszyć swój termin szczepienia.

Aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści: "szczepimy się” pod numer telefonu: 502 127 281 (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i 509 665 297 (Centrum Handlowe Atrium Plejada). Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.