Wiadomości z Bytomia

Ruszył przetarg na budowę nowoczesnego boiska w Rozbarku

  • Dodano: 2021-03-19 06:30, aktualizacja: 2021-03-18 20:58

Pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożną, urządzenia sportowe - bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty oraz ogrodzenie, ciągi komunikacyjne - chodniki i place, odwodnienie boiska monitoring oraz oświetlenie.

Tak będzie wyglądał nowoczesny obiekt w Rozbarku, na który gmina pozyskała w grudniu 2020 roku dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu "Sportowa Polska". 18 marca ruszył przetarg na realizację tej ważnej inwestycji sportowej, która realizowana będzie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Konieczny był remont trybuny

Przypomnijmy, że w 2020 roku trwała naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark". W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca rozebrał, a następnie odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczył ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia została oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły remont, zaś skarpę wyprofilowano.

- Naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark była konieczna, aby można było przejść do realizacji kolejnego etapu inwestycji, czyli przebudowy boiska treningowego na stadionie - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Wynikało to z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względu na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Miasto pozyskało dofinansowanie na kwotę ponad 2 mln zł

Warto podkreślić, że oprócz remontu trybuny na stadionie GKS Rozbark, miasto czekało również na decyzję Ministerstwa Sportu w sprawie dofinansowanie tej inwestycji. Zapadła ona w grudniu 2020 roku. Wówczas Ministerstwo Sportu ogłosiło listę wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu "Sportowa Polska”. Wśród nich znalazł się projekt, który zgłosiło nasze miasto. Otrzymał on pozytywną rekomendację oraz dofinansowanie w kwocie 2 mln 59 tys. 900 zł. Zgodnie z harmonogramem Bytom w 2021 ma otrzymać na realizację inwestycji 559 tys. 900 zł, zaś w 2022 roku pozostałą kwotę, czyli 1,5 mln zł.

- O dofinansowanie do tej ważnej dla mieszkańców inwestycji rozmawialiśmy podczas ubiegłorocznej wizyty wiceministra sportu Jacka Osucha, który odwiedził ośrodek sportowy GKS Rozbark - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Nasze starania zakończyły się sukcesem, dzięki czemu pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu kolejne środki na sportowe inwestycje. To umożliwiło rozpoczęcie przygotowań do wszczęcia postępowania przetargowego na budowę boiska, które dzisiaj właśnie ruszyło - podkreśla Adam Fras.

Ruszył przetarg na budowę boiska w Rozbarku

Inwestycja, która będzie realizowana w Bytomiu - Rozbarku przy ul. Tuwima zrealizowana zostanie w oparciu o projekt budowlany. Przewiduje on wykonanie pełnowymiarowego boiska treningowego z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożną, a także ogrodzenie i oświetlenie.

W ramach przewidzianych prac zaplanowano: roboty ziemne i rozbiórkowe, wykonanie podbudowy, a następnie nawierzchni boiska ze sztucznej trawy, drenażu i odwodnienia, zieleni, chodników, dojścia i dojazdu do boiska, piłkochwytów oraz montaż sprzętu sportowego. Nowy obiekt zostanie również oświetlony, a także ogrodzony.

Warto podkreślić, że starania o dofinansowanie do tej ważnej dla mieszkańców miasta inwestycji zaangażowani byli również radny Rady Miejskiej w Bytomiu Maciej Bartków oraz zarząd klubu GKS "Rozbark", którzy wspólnie z prezydentem Mariuszem Wołoszem, zastępcą prezydenta Adamem Frasem oraz wiceministrem Sportu Jackiem Osuchem wizytowali w lutym 2020 roku kompleks sportowy GKS Rozbark, podczas którego omawiano sprawę wsparcia finansowego celem modernizacji tego ośrodka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również