Wiadomości z Bytomia

Ruszył przetarg na budowę nowoczesnego boiska w Rozbarku

  • Dodano: 2021-03-19 06:30, aktualizacja: 2021-03-18 20:58

Pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożną, urządzenia sportowe - bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty oraz ogrodzenie, ciągi komunikacyjne - chodniki i place, odwodnienie boiska monitoring oraz oświetlenie.

Tak będzie wyglądał nowoczesny obiekt w Rozbarku, na który gmina pozyskała w grudniu 2020 roku dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu "Sportowa Polska". 18 marca ruszył przetarg na realizację tej ważnej inwestycji sportowej, która realizowana będzie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Konieczny był remont trybuny

Przypomnijmy, że w 2020 roku trwała naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark". W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca rozebrał, a następnie odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczył ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia została oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły remont, zaś skarpę wyprofilowano.

- Naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark była konieczna, aby można było przejść do realizacji kolejnego etapu inwestycji, czyli przebudowy boiska treningowego na stadionie - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Wynikało to z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względu na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Miasto pozyskało dofinansowanie na kwotę ponad 2 mln zł

Warto podkreślić, że oprócz remontu trybuny na stadionie GKS Rozbark, miasto czekało również na decyzję Ministerstwa Sportu w sprawie dofinansowanie tej inwestycji. Zapadła ona w grudniu 2020 roku. Wówczas Ministerstwo Sportu ogłosiło listę wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu "Sportowa Polska”. Wśród nich znalazł się projekt, który zgłosiło nasze miasto. Otrzymał on pozytywną rekomendację oraz dofinansowanie w kwocie 2 mln 59 tys. 900 zł. Zgodnie z harmonogramem Bytom w 2021 ma otrzymać na realizację inwestycji 559 tys. 900 zł, zaś w 2022 roku pozostałą kwotę, czyli 1,5 mln zł.

- O dofinansowanie do tej ważnej dla mieszkańców inwestycji rozmawialiśmy podczas ubiegłorocznej wizyty wiceministra sportu Jacka Osucha, który odwiedził ośrodek sportowy GKS Rozbark - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Nasze starania zakończyły się sukcesem, dzięki czemu pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu kolejne środki na sportowe inwestycje. To umożliwiło rozpoczęcie przygotowań do wszczęcia postępowania przetargowego na budowę boiska, które dzisiaj właśnie ruszyło - podkreśla Adam Fras.

Ruszył przetarg na budowę boiska w Rozbarku

Inwestycja, która będzie realizowana w Bytomiu - Rozbarku przy ul. Tuwima zrealizowana zostanie w oparciu o projekt budowlany. Przewiduje on wykonanie pełnowymiarowego boiska treningowego z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożną, a także ogrodzenie i oświetlenie.

W ramach przewidzianych prac zaplanowano: roboty ziemne i rozbiórkowe, wykonanie podbudowy, a następnie nawierzchni boiska ze sztucznej trawy, drenażu i odwodnienia, zieleni, chodników, dojścia i dojazdu do boiska, piłkochwytów oraz montaż sprzętu sportowego. Nowy obiekt zostanie również oświetlony, a także ogrodzony.

Warto podkreślić, że starania o dofinansowanie do tej ważnej dla mieszkańców miasta inwestycji zaangażowani byli również radny Rady Miejskiej w Bytomiu Maciej Bartków oraz zarząd klubu GKS "Rozbark", którzy wspólnie z prezydentem Mariuszem Wołoszem, zastępcą prezydenta Adamem Frasem oraz wiceministrem Sportu Jackiem Osuchem wizytowali w lutym 2020 roku kompleks sportowy GKS Rozbark, podczas którego omawiano sprawę wsparcia finansowego celem modernizacji tego ośrodka.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również