Wiadomości z Bytomia

Ruszył Bytomski Jarmark Świąteczny! [FOTO]

  • Dodano: 2023-12-04 10:15

W najbliższych tygodniach czeka tu mnóstwo przedświątecznych atrakcji. W uroczystym uruchomieniu świątecznych iluminacji na bytomskim rynku uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski oraz prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Uroczyste uruchomienie świątecznych iluminacji w Bytomiu

„Bytomski Jarmark Świąteczny to znakomita okazja, by poczuć klimat zbliżających się świąt, zrobić przedświąteczne zakupy i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i bliskich. Bytomski rynek rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami i pozwoli wspólnie wypatrywać tych najpiękniejszych i najbardziej radosnych chwil w całym roku. Cieszę się, że Województwo Śląskie jest w tym roku współorganizatorem jarmarku i zapraszam do Bytomia. W najbliższych tygodniach świąteczna atmosfera udzieli się tu wszystkim” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Świąteczna piramida z grzanym miodem i gorącą czekoladą, aromatyczne stoiska z pachnące piernikiem i swojskimi wędlinami oraz pierogami, a także domki z rękodziełem. To tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających na bytomskim rynku. Obok tradycyjnej choinki, na rynku stanie karuzela i świetlny labirynt, chata góralska, kilka siedzisk, na których każdy będzie mógł wykonać świąteczne selfie, tron Mikołaja, a nawet złoty fiat 126p z choinką na dachu.

„Chyba u każdego z nas czas oczekiwania na Boże Narodzenie wywołuje lawinę pozytywnych emocji. W tym roku chcemy umilić ten czas. Już dzisiaj wspólnie z marszałkiem Jakubem Chełstowskim uruchamiamy oświetlenie świąteczne, a 3 grudnia zapraszam na oficjalne otwarcie Jarmarku Świątecznego na Rynku, który na ponad dwa tygodnie zamieni się w bożonarodzeniową wioskę pełną atrakcji dla każdego” - zachęca prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Świąteczne stoiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również