Wiadomości z Bytomia

Baśki świętowały podczas koncertu Darii ze Śląska [FOTO]

  • Dodano: 2023-12-04 10:00

Ruszyła trasa koncertowa Darii ze Śląska, popularnej wokalistki znanej z występów podczas OFF Festivalu i cyklu Letnie Brzemienia. W sobotę 2 grudnia mieszkająca na Śląsku wokalistka zawitała do Bytomskiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentowała w ramach „Imienin u Baśki” utwory ze swojej najnowszej płyty.

Wystartowala trasy koncertowa Darii ze Śląska

Cechami charakterystyki płyty są nie tylko mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka), a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności znanych polskich muzyków.

- Moje piosenki są mocno introspektywne i funkcjonują jako rodzaj wdrukowanego we mnie pamiętnika. To też obserwacje dotyczące bliskich i znajomych, emocje z dzieciństwa, które we mnie zostały - mówi o swoich utworach Daria ze Śląska.

 Z kolei o sobie mówi:

- Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem.

- Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej - dodaje Daria ze Śląska.

Daria ze Śląska na samym początku swojej kariery występowała w zespole The Party is Over. Mogliśmy ją usłyszeć nie tylko podczas podczas OFF Festivalu czy cyklu Letnie Brzmienia, ale także w Sopocie, gdzie walczyła o Bursztynowego Słowika. Teraz wokalistka promuje podczas trasy koncertowej swoją najnowszą płytę.

Warto dodać, że w sobotę 2 grudnia w ramach akcji „Imieniny u Baśki” w Bytomskim Centrum Kultury nie zabrakło wielu ciekawych wydarzeń związanych z m.in. z tworzeniem kartek świątecznych, warsztatów rękodzielniczych, spotkań z ciekawymi artystami oraz warsztatów teoretyczno - praktycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również