Wiadomości z Bytomia

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

  • Dodano: 2018-11-15 09:30

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Przypomnijmy, że inwestycję Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu podzielił na trzy etapy: budowę promenady wraz z oświetleniem, prace związane z wyburzeniami budynków zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców oraz zagospodarowaniem terenów. Budowa promenady, której fragmenty mieszkańcy Rozbarku już mogą oglądać wchodzi w decydujący etap. Wczoraj, 13 listopada rozpoczął się właśnie montaż kładki nad ul. Siemianowicką, która ma połączyć pieszy trakt od ul. Pszczyńskiej na trasie linii dawnej kolei wąskotorowej z ulicami: Kochanowskiego, św. Kingi, Jaronia, Musialika i Alojzjanów.

Wraz z budową promenady równolegle trwa montowanie latarni, które ją oświetlą oraz instalacji niezbędnej do założenia tam w przyszłości monitoringu – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

Warto również dodać, że wkrótce wzdłuż promenady pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, a także pamiątkowe tablice, z których dowiemy się ciekawych informacji o tej części miasta – podkreśla Ewa Nazarewicz.

W ramach projektu rewitalizacji Rozbarku mają również powstać place zabaw /rejon ul. Siennej/Pszczyńskiej/, ogródki warzywno-ziołowo-kwiatowe wraz z małym placem zabaw /rejon ul. Musialika 1 i 3/, a także zręcznościowy plac zabaw. Zmiana oblicza czeka też pl. Świętej Barbary, będący niejako rozbarskim Rynkiem. Jego przebudowa i nowe zagospodarowanie będzie polegało na urządzeniu tam ścianki wspinaczkowej, plenerowej sceny, fontanny i posadzkowych trampolin. Nie zabraknie też tak prostych, a jednak ważnych dla miejskiej przestrzeni elementów małej architektury, jak ławki, kosze itp. Zagospodarowane zostaną również tereny przy ul. Kochanowskiego/Reymonta/Królowej Jadwigi, przy skwerze „Szynol”, pomiędzy ul. Alojzjanów i parkingiem przy ul. Staffa.

„Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również