Wiadomości z Bytomia

Medale Miasta Bytomia wręczone

  • Dodano: 2018-11-13 08:45, aktualizacja: 2018-11-13 09:04

Kolejny już raz Medale Miasta Bytomia trafiły w ręce osób bądź instytucji za szczególne zasługi dla miasta w dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej, sportowej. W tegorocznej edycji było ośmiu nominowanych. Trójka spośród nich otrzymała ten zaszczytny tytuł.

W dziedzinie sportowej medal otrzymał Marek Broncel. Od 17 lat lat trenuje drużyny młodzieżowe różnych kategorii wiekowych piłki wodnej w Waterpolowym Towarzystwie Sportowym Polonia Bytom. Od kilku lat jest również trenerem drużyny seniorów grającej w rozgrywkach Mistrzostw Polski Seniorów Ekstraklasy w piłce wodnej. Dzięki swoim talentom: wiedzy, umiejętności, pracowitości, uporowi odniósł szereg bardzo cennych sukcesów w kategoriach młodzieżowych i seniorów. Z drużynami młodzieżowymi WTS POLONIA BYTOM zdobył 24 medale, w tym 14 złotych w krajowych rozgrywkach mistrzowskich w piłce wodnej, co jest imponującym osiągnięciem w skali kraju.

Kolejny medal trafił do rąk Mieczysława Szemalikowskiego, który zasłużył na niego w dziedzinie kulturalnej. Laureat jest autorem i reżyserem filmów dokumentalnych i oświatowych, od lat związany z Bytomiem. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia, łódzkiej filmówki oraz twórcą Amatorskiego Klubu Filmowego w Bytomiu. Autor wielu dokumentów między innymi o: 750-leciu Bytomia, Operze Śląskiej oraz I LO. Jak przyznaje, w filmie dokumentalnym pociąga go fakt odpowiedzialności za cały proces twórczy: scenariusz, reżyserię, operowanie kamerą i montaż. W tym roku obchodzi 60-lecie pracy twórczej oraz 80. urodziny.

Trzeci medal, również w dziedzinie kulturalnej trafił do Ligi Kobiet Nieobojętnych. Stowarzyszenie działa w Bytomiu od 2004 roku. Ich celem obok szerokich działań społecznych stała się promocja historii, walorów turystycznych, postaci związanych z miastem, wspieranie talentów dzieci i młodzieży, a przede wszystkim promocja bytomskiej kultury oraz inicjowanie i organizowanie wszelkiej aktywności kulturalnej. Od 14 lat to jedna z najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych na terenie Bytomia, za co już w 2012 roku została uhonorowana Medalem Miasta Bytomia w dziedzinie społecznej.

Uroczystość odbyła się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji organizator przygotował uroczysty koncert galowy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.