Wiadomości z Bytomia

Remontujesz elewację budynku? Możesz skorzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości

  • Dodano: 2020-12-25 06:30, aktualizacja: 2020-12-24 21:15

Bytomianie coraz częściej remontują elewacje budynków, dzięki czemu budynki odzyskują dawny blask, a często stają się wizytówkami naszego miasta - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

- Aby zachęcić mieszkańców, którzy rozpoczęli lub planują modernizację elewacji, przedłużyliśmy do 2023 możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości - dodaje prezydent.

Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętą 21 grudnia uchwałą Rady Miejskiej, zwolnienie z podatku od nieruchomości z tytułu remontu elewacji w budynkach mieszkalnych przysługuje tym nieruchomościom lub ich częściom, w których zakończony został remont elewacji po 1 stycznia 2018 roku.

Warto podkreślić, że uchwała jest kontynuacją dotychczasowych zapisów, z których chętnie korzystają mieszkańcy – a przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe. Zapisy uchwały umożliwiają zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres nawet 3 kolejnych lat, a dopuszczalna wysokość zwolnienia wynosi równowartość 50% sfinansowanych z własnych środków kosztów remontu elewacji.

Warto dodać, że ostatnich dziesięciu latach od 2011 do 2020 roku ze zwolnienia z podatku od nieruchomości z tytułu remontu elewacji skorzystało już prawie 7300 osób na łączną kwotę prawie 7,5 mln zł, a kolejne wnioski już czekają na rozpatrzenie. W latach 2021 – 2023 z budżetu miasta prognozowana kwota zwolnień z tytułu ww. uchwały będzie wynosić około 1,2 mln zł.

Uchwała, którą 21 grudnia przegłosowali radni wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.