Wiadomości z Bytomia

Remont Krakowskiej 48 z ogólnopolską nagrodą

  • Dodano: 2019-05-13 09:45

Odnowa zabytkowej kamienicy przy ul. Krakowskiej 48 nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Inwestycja Roku.

Zdobyła II miejsce w kategorii obiekty historyczne

Sześciokondygnacyjny budynek pochodzi z 1890 roku. Jego właścicielem jest wspólnota mieszkaniowa reprezentowana przez Zakład Budynków Miejskich.

Prace pochłonęły 560 tys. zł, a zakres obejmował m.in.: remont balkonów, dachu, elewacji, klatki schodowej i piwnic. Znajdujące się od frontu detale architektoniczne zostały zrekonstruowane. Okna elewacji frontowej wymieniono zachowując istniejący wymiar i podziału szyb, a od strony podwórza zamontowano okna jednoskrzydłowe bez podziału szyb. Po remoncie budynek ma nową instalację elektryczną, gazową oraz (częściowo) wodno-kanalizacyjną.

Jako, że obiekt jest wpisany do gminnego rejestru zabytków, jego remont przebiegał pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków.

Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami, organizator konkursu, od kilku lat wyróżnia inwestycje odznaczające się szczególnymi walorami w takich obszarach jak: energooszczędność, zagospodarowanie urbanistyczne, funkcjonalność i użyteczność. W komisji zasiadają przedstawiciele zarządców nieruchomości, samorządu terytorialnego oraz środowiska akademickiego. 

Warto dodać, że w tej edycji konkursu nagrodzono również inną bytomską inwestycję

W kategorii: inżynieria, II miejsce zajęła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom" za wymianę dźwigów osobowych w budynku przy ul. Rydza-Śmigłego 38. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Obserwator

    Z kilkunastu mieszkań zamieszkałe 3 a sama kamienice po cichu przejoł dwudziestoparolatek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.