Wiadomości z Bytomia

Rozmawiaj, Reaguj. Do 26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  • Dodano: 2023-02-23 06:15, aktualizacja: 2023-02-22 15:54

Do 26 lutego potrwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jak co roku Państwowa Komisja ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletnich, uruchomiła dyżur telefoniczny  dla osób doświadczających przemocy.

Inicjatywa podkreślenia potrzeb osób doświadczających przestępstw narodziła się w 2000 roku. W tym czasie wiele instytucji angażuje się w działania na rzecz pomocy ofiarom. W organizację obchodów aktywnie włączają się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

W trakcie tego tygodnia, w ramach specjalnie organizowanych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać porady prawne oraz informacje odnośnie wsparcia psychologicznego czy też socjalnego.

Światowy Dzień Walki z Depresją

W czwartek, 23 lutego w ramach Światowego Dnia Walki z Depresją specjaliści, dyżurować będą w godzinach od 10.00 do 16.00.  Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Choroba może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk.

UM Bytom zachęca do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo, w tym w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również