Wiadomości z Bytomia

Przemysław Matyjaszek wyróżniony za wkład w rozwój bytomskiego sportu

  • Dodano: 2022-08-02 07:00, aktualizacja: 2022-08-01 18:55

Pamiątkowym grawerem został wyróżniony 1 sierpnia Przemysław Matyjaszek, były judoka Czarnych Bytom, medalista mistrzostw Polski i Europy oraz świata, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie i Atenach.

Wyróżniony za wkład w rozwój bytomskiego sportu

Wręczając wyróżnienie prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podziękował Przemysławowi Matyjaszkowi za dotychczasową promocję bytomskiego sportu i wkład w rozwój judo w naszym mieście i na Śląsku.

- Dziękuję za dotychczasową działalność na rzecz bytomskiego sportu, jego promocję, jak również wkład w rozwój młodzieży, dla której judo to jedna z najważniejszych dyscyplin sportowych w naszym mieście - mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, podczas spotkania z Przemysławem Matyjaszkiem.

Przypomnijmy, że Przemysław Matyjaszek był wieloletnim judokom Czarnych Bytom, w barwach których zdobył wiele medali mistrzostw Polski, Europy i świata. W swojej karierze ma na swoim koncie takie sukcesy jak: mistrz Polski Juniorów Młodszych z 1995 roku, srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów z 1996 roku, zaś jako senior wywalczył w 2007 roku brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii OPEN, wicemistrzostwo Europy oraz 5. miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W swojej karierze był piętnastokrotnym mistrzem Polski, dwukrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich oraz wielokrotnie startował z powodzeniem w mistrzostwach Europy i świata.

Warto dodać, że Przemysław Matyjaszek zakończył karierę zawodnika w 2011 roku i rozpoczął pracę w GKS Czarnych Bytom jako trener, najpierw pierwszej drużyny, a później został Dyrektorem Klubu - do 2019 roku. Pełnił także funkcję prezesa Śląskiego Związku Judo, był laureatem Medalu Miasta Bytomia oraz nadal pełni funkcję przewodniczącego Rady Sportu w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również