Wiadomości z Bytomia

Przedszkole Miejskie nr 4 w nowej szacie

  • Dodano: 2022-10-05 06:15, aktualizacja: 2022-10-04 17:40

Dwa dni wystarczyło, by szara elewacja Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Prusa 35, nabrała kolorów. Autorem tej metamorfozy jest Dobry Vandal, czyli Jurek Staszczyk, który wypełnił już kolorami niejedną fasadę i wnętrze.

Metamorfoza fasady przedszkola to efekt współpracy, jaką placówka nawiązała z Jurkiem Staszczykiem, artystą, którego prace możemy zobaczyć np. przy ul. Karola Miarki, Krakowskiej (murale powstańcze), a także na ścianach szkół i przedszkoli (SP nr 4, 5, Przedszkole Miejskie nr 2, 30 czy 44) czy placówek opiekuńczo-wychowawczych.

To spod ręki Dobrego Vandala, który jest tegorocznym stypendystą Prezydenta Bytomia z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury (sztuki wizualne), wyszły też graffiti w korytarzach oraz szkolnych i przedszkolnych salach.

Każdy może być "dobrym vandalem"?

Graffiti, które pojawiło się na ścianach Przedszkola Miejskiego nr 4 nawiązuje do nazw grup przedszkolnych. Dlatego nie brak tu krasnali, żabek czy słoneczek.

- Do pracy nad muralem wykorzystałem farby dostarczone przez rodziców, którzy odpowiedzieli na apel nauczycielek z PM 4 - mówi Jurek Staszczyk. - Jest to jedna z wielu naszych inicjatyw i każdy chętny może wesprzeć kolejne realizacje, przekazując nam farby i niezbędne materiały. Każdy mieszkaniec miasta może stać się "dobrym vandalem" i dołożyć swoją cegiełkę do działań, za sprawą których bytomskie szkoły i przedszkola wypełnią się inspirującymi postaciami z popularnych bajek i nie tylko.

Przedszkole Miejskie nr 4 w nowej szacie / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również