Wiadomości z Bytomia

Przedszkolaki tańczą ze „Śląskiem”

  • Dodano: 2012-01-25 11:15, aktualizacja: 2012-01-30 22:35

  Bytomskie przedszkolaki uczą się tańca i śpiewu od samych mistrzów! Specjalne warsztaty prowadzą dla nich członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. 

 
O tym, że „Bytom tańcem stoi" wiadomo nie od dziś. Od lat na Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej przyjeżdżają tu światowej sławy wykładowcy tańca. Od lat szkolą się tu tancerze baletowi, a od niedawna - aktorzy teatru tańca. Ogromną popularnością cieszą się w Bytomiu warsztaty taneczne organizowane przez Śląski Teatr Tańca czy turniej tańca Street Dance. Tym razem po taneczny potencjał, jaki tkwi w Bytomiu sięgnęli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk".
 
Do czerwca w sześciu bytomskich przedszkolach (nr: 15, 29, 33, 40, 44 i 48) odbywać się będą warsztaty, podczas których przedszkolaki rozwijać będą umiejętności rytmiczne, taneczne i wokalne. Ważnym aspektem tych warsztatów będzie przede wszystkim kultywowanie tradycji ludowej. Zespół „Śląsk" chce dzięki nim popularyzować bogactwo śląskiego folkloru.
 
Projekt zakończy się w czerwcu wspólnym występem dzieci i zespołu „Śląsk".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.