Wiadomości z Bytomia

Przedłużono rekrutację do przedszkoli

  • Dodano: 2021-03-25 07:00, aktualizacja: 2021-03-24 20:31

Ważna informacja dla rodziców. W związku z sytuacją epidemiczną, do 9 kwietnia przedłużono termin rekrutacji do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022.

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne: trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek

W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ok. 4,5 tysiąca miejsc. W pierwszej kolejności miejsca te będą zarezerwowane dla dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w danej placówce. Pozostałe będą czekać na maluchy zgłoszone w elektronicznej rekrutacji.

E-wnioski do nie więcej niż trzech przedszkoli

Podobnie, jak w poprzednich latach, gmina Bytom podejmuje kroki, by zapewnić miejsca w przedszkolu wszystkim 6-latkom realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz pięcio, cztero i 3-latkom chcącym skorzystać ze swojego ustawowego prawa do miejsca w przedszkolu. Jeśli po przyjęciu dzieci w wieku od 3 do 6 lat będą jeszcze wolne miejsca, mogą się o nie starać także rodzice 2,5- latków.

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne na stronie internetowej [ http://przedszkola-bytom.nabory.pl/ | http://przedszkola-bytom.nabory.pl ], gdzie trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Zapisując dziecko, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców będzie funkcjonował do 9 kwietnia marca.

Pracownicy pomogą wypełnić wniosek

Jeżeli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do Internetu lub ma wątpliwości, jak obsłużyć tę aplikację, może udać się do tego przedszkola, które wybrał dla swojego dziecka jako pierwsze. Tam pracownicy pomogą mu wypełnić wniosek. Udając się do placówki należy pamiętać o obowiązującym tam reżimie sanitarnym i stosować się do zasad ustalonych przez dyrektora. O tym, które dzieci zostały przyjęte do danego przedszkola, wiadomo będzie 12 maja.

Wnioski będzie można składać w przedszkolach w godzinach funkcjonowania placówek do 9 kwietnia w rekrutacji podstawowej oraz od 29 maja do 5 czerwca w ewentualnej rekrutacji uzupełniającej.

W przedszkolach obowiązuje rządowy program "Przedszkole za złotówkę", który zakłada, że co najmniej 5-godzinny pobyt dziecka jest bezpłatny, a za każdą następną godzinę rodzice uiszczają opłatę w wysokości 1 zł. O szczegółach dotyczących rekrutacji do przedszkoli, będziemy informować na bieżąco.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również