Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Program 500+ w Bytomiu bez opóźnień

  • Dodano: 2016-05-30 08:15, aktualizacja: 2016-05-27 13:40
Ponad 7 mln zł wypłacił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uprawnionym do świadczenia wychowawczego w ramach rządowego Programu Rodzina 500+. Na rozpatrzenie czeka prawie 4 tys. wniosków. 
 
 
Od początku kwietnia pracownicy MOPR przyjęli prawie 8900 wniosków. Dynamika ich wpływu wskazuje na to, że do końca czerwca liczba rodzin aplikujących o świadczenie może sięgnąć 10 tysięcy. 
 
 
Wnioski, które do nas wpływają, rozpatrywane są kolejno, według daty wpływu. Przy obecnym natężeniu pracy jesteśmy w stanie wydać decyzję w ciągu 5-6 tygodni od dnia złożenia wniosku. Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, na ustalenie uprawnienia i wypłatę świadczenia wychowawczego mamy 3 miesiące, licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami – mówi Rafał Szpak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Jeśli wniosek był niekompletny lub źle wypełniony, co dość często ma miejsce w przypadku wniosków składanych w formie elektronicznej, wówczas cała procedura przedłuża się – mówi Rafał Szpak.
 
 
Warto zaznaczyć, że cześć rodzin otrzymała już wypłatę za 2 miesiące. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy decyzja została wydana w maju. Wtedy pierwszy przelew jest realizowany z nadpłatą za kwiecień. Analogicznie, dla decyzji wydanych w czerwcu pierwsza wypłata będzie zawierać nadpłatę też za dwa poprzednie miesiące (kwiecień i maj) – mówi Rafał Szpak. 
 
 
Ważna jest też informacja dla tych rodzin, które jeszcze nie złożyły wniosku o wypłatę świadczenia. Jeśli zrobią to do 1 lipca 2016 r. wówczas otrzymają kwotę z wyrównaniem od kwietnia. Na wnioski złożone od 2 lipca 2016 r. świadczenie będzie przyznawane od miesiąca złożenia wniosku. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • siwa

    z opóźnieniami wielkimi bi napewno wnioski nie są rozpatrywane tak jak wpływają i jeszcze nie chcą udzielać informacji co z wnioskiem zasłaniając się ze maja na to 3 miesiące

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.