Wiadomości z Bytomia

Priorytetem budowa lodowiska i szkolenie nowych kadr

  • Dodano: 2018-12-31 10:30

Zrobimy wszystko, aby w Bytomiu powstał nowy obiekt dla wszystkich grup hokejowych. Na to jednak potrzebujemy czasu. Prowadzimy rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, aby pozyskać dofinansowanie na budowę nowego lodowiska – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia podczas spotkania z rodzicami młodych hokeistów z naszego miasta.

Podczas czwartkowego, 27 grudnia spotkania w Urzędzie Miejskim w Bytomiu prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz jego zastępca – Adam Fras spotkali się rodzicami hokeistów, którzy na co dzień grają w grupach dziecięcych w TMH Polonia Bytom. Głównym tematem spotkania był nie tylko stan lodowiska przy ul. Pułaskiego, ale również możliwość trenowania hokeja przez dzieci i młodzież. Na spotkaniu prezydent Wołosz zapewnił rodziców, że miasto przygotowuje się do budowy nowego obiektu, który zastąpi wysłużoną "Stodołę".

Chcemy powrócić do projektu przebudowy lodowiska sprzed sześciu lat. Musimy go jednak zaktualizować, zaś do końca marca 2019 roku – jeśli chcemy uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – złożyć wniosek wraz ze wstępną koncepcją budowy obiektu – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Cały czas trwają także ustalenia nad lokalizacją nowego lodowiska, aby podczas jego budowy wszystkie grupy hokejowe mogły bez przeszkód dalej trenować – dodał prezydent Wołosz.

Hokej w Bytomiu był, jest i będzie. Nie pozwolimy, aby ta dyscyplina znikła ze sportowej mapy Bytomia. Musimy jednak najpierw zbudować nowy obiekt, a także postawić na szkolenie nowych kadr, aby w przyszłości osiągać sukcesy – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że władze Bytomia na temat lodowiska rozmawiały już z wiceministrem sportu Janem Widerą. Tematem rozmowy była możliwość wsparcia budowy nowego lodowiska oraz przygotowanie dokumentacji planowanej inwestycji. Sprawa stanu technicznego obecnego lodowiska, a także plany budowy nowego poruszone zostały również podczas spotkań z: prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Mirosławem Miękiną, działaczami i zawodnikami klubu TMH Polonia Bytom oraz kibicami bytomskiego hokeja.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.