Wiadomości z Bytomia

Prezydent przywitał uczniów spoza Bytomia

  • Dodano: 2021-10-19 06:30, aktualizacja: 2021-10-18 20:21

Wraz nowym rokiem szkolnym 372 uczniów pierwszych klas spoza Bytomia rozpoczęło naukę w bytomskich szkołach ponadpodstawowych.

Najwięcej, bo aż 54 uczniów, wybrało I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia, gdzie dziś /18 października/ przywitał ich prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras.

- Cieszę się,  że wybraliście Bytom, bo to miasto, które potrzebuje waszej dobrej energii, ale też może dać wam dużo.  Od rozpoczęcia roku szkolnego minęło już trochę czasu i mam nadzieję, że udało wam się już nieco poznać okolice. Niech nauka będzie dla was nie tylko formą spełnienia ambicji, ale przede wszystkim przygodą - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Zachętą do odkrywania Bytomia w wolnym czasie, były wręczane dziś nowym uczniom darmowe wejściówki na dowolnie wybraną wystawę do Centrum Sztuki Współczesnej Kronika oraz ślizgawkę na lodowisku przy ul. Pułaskiego 71.

Młodzi wybierali bytomskie licea i technika

Bytom oferujący prawie 60 kierunków kształcenia może poszczycić się świetnymi liceami ogólnokształcącymi, technikami i szkołami branżowymi.

- W tym roku szkolnym naukę w pierwszych klasach rozpoczęło 1338 absolwentów szkół podstawowych, z czego prawie 30% to uczniowie spoza Bytomia.  Wśród najchętniej wybieranych przez nich szkół znalazły się nie tylko licea, które wybrało łącznie 131 licealistów, ale też technika - mówi wiceprezydent Adam Fras.

Technika i szkoły branżowe w naszym mieście od lat kształcą w tradycyjnych zawodach, takich, jak: mechanik samochodowy, elektryk czy kucharz, ale też na innowacyjnych kierunkach.

W tym roku największym wzięciem wśród uczniów sąsiednich miast cieszyło się Technikum nr 4, gdzie naukę w pierwszych klasach rozpoczęło prawie 50 uczniów. Z kolei 40 uczniów spoza Bytomia wybrało Zespół Szkół Mechaniczno- Elektronicznych.

Młodzież, która rozpoczęła swoją przygodę z Bytomiem, chętnie wybierała także „Gastronomik”, Zespół Szkół Usługowo- Rzemieślniczych, Państwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół oraz Zespół Szkół Administracyjno- Ekonomicznych i  Ogólnokształcących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również