Wiadomości z Bytomia

Prezydent Bytomia spotkał się z mieszkańcami Stolarzowic

  • Dodano: 2021-10-13 06:30, aktualizacja: 2021-10-12 21:24

Inwestycje drogowe, gospodarowanie wodami opadowymi, Program Ograniczenia Niskiej Emisji były głównymi tematami, jakie w poniedziałek, 11 października poruszyli mieszkańcy Stolarzowic podczas spotkania z prezydentem Mariuszem Wołoszem, które odbyło się w dzielnicy.

Inwestycje i remonty drogowe

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 43 prezydent przedstawił informację o przebudowach i remontach dróg, jakie miasto zrealizowało w Stolarzowicach w ciągu ostatniego roku, w tym m.in. o przebudowie ul. Kofty na odcinku od ul. Kościuszki do posesji nr 12 (wartość inwestycji 220 tys. zł) oraz przebudowie ul. Tęczowej na odcinku od ul. Chmielewskiej do ul. Fredry (wartość inwestycji 451 tys. zł). Mieszkańcy dopytywali o kolejne plany inwestycyjne, w tym m.in. naprawę nawierzchni ulic: Suchogórskiej, Żołnierskiej, Gombrowicza, Ptakowickiej oraz o budowę oświetlenia wzdłuż nowych ulic w Stolarzowicach.

Deszczówka i ekologiczne ogrzewania

Sporo uwagi mieszkańcy poświęcili także kwestiom rozbudowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Stolarzowicach. Prezydent omówił zakres inwestycji zrealizowanych przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Stolarzowicach oraz poinformował, że jeszcze w październiku planowane jest zakończenie prac przy przebudowie wodociągu w ul. Musioła i ul. Dunikowskiego. Podczas poniedziałkowego spotkania jego uczestnicy rozmawiali także m.in. na temat Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, problemów mieszkańców ul. Mieszka I z wodami opadowymi. Prezydent powołał już zespół ds. opracowania projektu „Koncepcji zagospodarowania wód opadowych w dzielnicy Stolarzowice i Górniki”. W ramach prac zespołu miasto zebrało dane dotyczące istniejących cieków i rowów przydrożnych, planowanych inwestycji w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej oraz opracowało warstwy mapowe obrazujące zakres zlewni i kierunki spływu wód.

Odpady, ogrodzenie, oświetlenie

W poniedziałek mieszkańcy apelowali też o postawienie ławeczki na przystanku przy poczcie, wybudowanie chodnika oraz ograniczenie prędkości jazdy kierowców wzdłuż ul. Suchogórskiej oraz stworzenie chodnika i miejsc postojowych przy Szkole Podstawowej nr 47. Poruszono kwestie związane z pozwoleniem na budowę instalacji gazowej, budżetem obywatelskim czy zamontowaniem oświetlenia przy ulicy Chmielewskiej.

W spotkaniu prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza z mieszkańcami Stolarzowic wzięli udział również zastępcy prezydenta Michał Bieda i Adam Fras, radni Rady Miejskiej, a także przedstawiciele MZDiM, Straży Miejskiej, Policji, Wydziału Inżynierii Środowiska i Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 25 października o godz. 16.00 w Górnikach w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Żołnierskiej 41.

Harmonogram najbliższych spotkań

  • 25 października, godz. 16:00 - Górniki, Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Żołnierska 41
  • 8 listopada, godz. 16:00 - Karb, Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Worpie 14-16
  • 22 listopada, godz. 16:00 - Rozbark, Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Gorczyckiego

Harmonogram spotkań może ulec zmianie ze względu na rozwój sytuacji epidemicznej. Następne spotkania zaplanowane są na kolejne miesiące, będziemy o nich informować na bieżąco.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią, liczba miejsc podczas spotkań jest ograniczona. Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego, noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również