Wiadomości z Bytomia

Prezydent Bytomia spotkał się z mieszkańcami Miechowic

  • Dodano: 2022-01-12 07:00, aktualizacja: 2022-01-11 22:22

Prezydent Bytomia spotkał się z mieszkańcami Miechowic.

Inwestycje drogowe związane z modernizacją dróg, chodników i oświetlenia, naprawa szkód górniczych, sprawy dotyczące remontów budynków miejskich, a także zmiany w komunikacji miejskiej oraz rozwój miejsc do rekreacji były głównymi tematami, jakie w poniedziałek, 10 stycznia poruszyli mieszkańcy Miechowic podczas spotkania z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem.

- Dziękuję mieszkańcom Miechowic za wszystkie uwagi i sugestie, jakie zostały przedstawione podczas poniedziałkowego spotkania. W 2022 roku będziemy realizować kolejne ważne inwestycje w tej dzielnicy, zarówno te drogowe, jak również związane z placówkami oświatowymi oraz terenami zielonymi w Miechowicach - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Inwestycje drogowe w Miechowicach

Jednym z najważniejszych tematów, jakie podczas poniedziałkowego spotkania poruszali mieszkańcy Miechowic były remonty oraz modernizacja dróg w dzielnicy. Głównie mieszkańcy dopytywali o przebudowę ulicy Nickla, Bławatkowej, ale również remonty dróg na ulicach: Reptowskiej, pl. Szpitalnym oraz w rejonie domków fińskich, zwłaszcza ul. Leszczynowej. Podczas spotkania prezydent omówił m.in. zakres przebudowy ul. Nickla, skrzyżowania ulic Bławatkowej i Stolarzowickiej, a także modernizację przejść dla pieszych w rejonie ul. Frenzla - Racjonalizatorów oraz Frenzla i Andersa. Sporo na spotkaniu mówiono również o zmianie oświetlenia na LED-owe, ale również doświetleń przejść dla pieszych i rejonów najważniejszych skrzyżowań w dzielnicy.

Usuwanie szkód górniczych, remonty budynków, zmiany w komunikacji

Podczas wczorajszego spotkania sporo tematów związanych było również z likwidacją szkód górniczych zarówno w infrastrukturze drogowej oraz w budynkach mieszkalnych. Prezydent omówił podjęte działania związane z usuwaniem szkód górniczych zarówno tych związanych z remontami dróg i kanalizacji wodociągowej, ale również przedstawił informację dotyczącą planów eksploatacji górniczej w rejonie Miechowic. W trakcie spotkania omówione zostały także planowane remonty w budynkach miejskich, w których konieczne są naprawy spowodowane szkodami górniczymi. Jak podkreślał prezydent Wołosz, wiele remontów realizowanych wskutek szkód górniczych, jest pokrywanych ze środków spółek węglowych.

Warto dodać, że mieszkańcy pytali również o zmiany w komunikacji miejskiej, zwłaszcza w kwestii kursów wykonywanych wieczorami i nocą, obsługi przystanków przez autobusy oraz planów linii tramwajowej do Miechowic.

Inwestycje w Miechowicach - przedszkole, place zabaw i tereny zielone

Wśród planowanych inwestycji w dzielnicy są nie tylko te związane z placówkami oświatowymi, jak budowa pierwszego od 16 lat przedszkola w Bytomiu, ale również stworzenie nowych miejsc rekreacyjnych, między innymi w Parku Ludowym, na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 oraz remonty placów zabaw czy małej architektury w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców Miechowic. Wśród planowanych inwestycji są między innymi: wykonanie placu zabaw w Parku Ludowym, gdzie powstanie strefa rekreacyjna czy projekt w ramach BO_Bytom 2022 - Extreme Park Grizzly - Stworzenie Obszarowego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy 9.

Niska emisja

Podczas poniedziałkowego spotkania jego uczestnicy rozmawiali także na temat Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. W 2022 roku w ramach PONE miasto zamierza dofinansować wymianę 260 źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych na nowe źródła. Kwoty dofinansowania wynosić będą od 7200 zł do 9000 zł. Rozpoczęcie naboru wniosków planowane jest na luty 2022 roku.

W spotkaniu prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza z mieszkańcami Miechowic wzięli udział również zastępcy prezydenta Michał Bieda, Waldemar Gawron, Adam Fras, radni Rady Miejskiej - Michał Staniszewski i Krzysztof Gajowiak - a także przedstawiciele MZDiM, BPK, Straży Miejskiej, Policji, Wydziału Inżynierii Środowiska oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Zaprasza się na kolejne spotkanie, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 16.00 w Bytomiu - Szombierkach w Szkole Podstawowej nr 45 przy ul. Zakątek 20.

Harmonogram spotkań może ulec zmianie ze względu na rozwój sytuacji epidemicznej. Następne spotkania zaplanowane są na kolejne miesiące, będziemy o nich informować na bieżąco.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią, liczba miejsc podczas spotkań jest ograniczona. Prosi się o przestrzeganie reżimu sanitarnego, noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również