Wiadomości z Bytomia

Prawo jazdy z Inicjatywą? Zgłoś się do projektu

  • Dodano: 2021-04-12 07:00, aktualizacja: 2021-04-11 12:59

Mieszkasz w Śródmieściu, Rozbarku lub Bobrku? Masz więcej niż 15 lat i chęć, by odkrywać siebie i uczyć się nowych rzeczy?

Zgłoś się do Programu Aktywności Lokalnej - Międzypokoleniowe Centrum Integracji realizowanego przez Fundację Inicjatywa

Fundacja Inicjatywa działa w naszym mieście od kilku lat, a angażując się w przedsięwzięcia na rzecz bytomian, zdążyła już poznać społeczną przestrzeń miasta i jego potrzeby. Organizacja współpracowała z bytomskim MOPR-em, prowadziła też punkt informacyjny dla obszaru rewitalizacji oraz szereg działań doradczych i szkoleniowych.

 - Do udziału w tym bezpłatnym projekcie zapraszamy szczególnie młodzież, osoby bezrobotne lub poszukujące zatrudnienia oraz osoby z niepełnosprawnością. Przygotowaliśmy wiele zajęć i warsztatów aktywizujących uczestników - mówi Łukasz Franusik, koordynator projektu z Fundacji Inicjatywa.

Kurs prawa jazdy czy kurs florystyczny?

W ramach projektu planowano kursy oraz szkolenia wybrane i dostosowane do potrzeb uczestników.  Będą oni mogli nie tylko podnieść swoje  kwalifikacje zawodowe, ale też miło spędzić czas.

- Gdy tylko będzie to możliwie zaprosimy uczestników na wycieczki oraz do  korzystania z oferty kulturalnej. Na chętnych czekają też kursy prawa jazdy, florystyczne oraz warsztaty kulinarne i artystyczne  -  wymienia Łukasz Franusik.

PAL - Międzypokoleniowe Centrum Integracji

Choć głównym celem projektu, z którego będzie mogło skorzystać 140 bytomian, jest zachęcenie ich do większej aktywności społecznej, ogromne znaczenie mają tu także działania o charakterze integracyjnym.

- Jak wskazuje nazwa projektu postawiliśmy na międzypokoleniowość. W każdej z 14 grup znajdą się uczestnicy z różnych przedziałów wiekowych. To ważne, by poznali się nawzajem i czerpali ze swoich doświadczeń - tłumaczy Łukasz Franusik.

Jak się zgłosić?

Szczegóły i formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie dostępne są na: https://f-inicjatywa.pl/realizowane-projekty/pal-mci-miedzypokoleniowe-centrum-integracji.

Więcej informacji pod numerami telefonów: 32 286 72 74, 571 254 335, 571 254 348. Informacje o projekcie można znaleźć na fanpage’u fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaInicjatywa.

Program Aktywności Lokalnej-MCI-Międzypokoleniowe Centrum Integracji Poddziałanie 9.1.3 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym -OSI.-2-5 potrwa do końca 2022 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również