Wiadomości z Bytomia

Poznaliśmy zwycięzcę turnieju o Puchar Niepodległości

• Dodano: 2022-11-14 11:15

Piłkarze Wodni WTS Polonia Bytom zajęli czwarte miejsce w organizowanym w Bytomiu XXIII Międzynarodowym Turnieju Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia w piłce wodnej. W zawodach wystartowały zespoły z Polski, Słowacji, Mołdawii i Austrii.

Od piątku sześć zespołów rywalizowało o najwyższe miejsce na podium. Bytomianie swoje pierwsze spotkanie rozegrali z SSS 4 Osipov Kiszyniów z Mołdawii, ta potyczka zakończyła się niestety przegraną naszych juniorów. W piątek bytomianie wygrali jeszcze 8:1 z austriackim BAC Baden.

W sobotę zawody trwały przez cały dzień. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się o 9.20, a ostatnie skończyło się po godzinie 20. Poloniści rozegrali trzy mecze, w których odnieśli jedno zwycięstwo z UKS Neptun Łódź. W niedzielę nadszedł czas na fazę finałową turnieju. Po jej rozegraniu poznaliśmy ostateczną klasyfikację.

Reprezentanci Mołdawii zwycięzcami Turnieju Niepodległości o Puchar Prezydenta Bytomia

Miejsce 6 zajęła drużyna BAC Basen (Austria), miejsce 5 Neptun Łódź, miejsce 4 WTS Polonia Bytom, miejsce 3 PVK Vrutki (Słowacja), miejsce 2 KVP Novaky (Słowacja). Zwycięzcą turnieju została reprezentująca Mołdawię drużyna SSS-4 Osipov Kiszyniów.

Organizowany przez WTS Polonię Bytom turniej w piłce wodnej odbywa się już od przeszło dwudziestu lat. Co roku organizowany jest z okazji obchodzonego 11 listopada Dnia Niepodległości. O zwycięstwo walczą w nim juniorzy (w tej edycji rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2010 roku i młodsi). Dotychczas w turnieju brały udział drużyny z 9 państw: Białorusi, Bułgarii, Czech, Litwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy. W tym roku po raz pierwszy wystartowały drużyny z Austrii oraz Mołdawii.