Wiadomości z Bytomia

Pingpongista Polonii Bytom mistrzem świata osób niepełnosprawnych

• Dodano: 2022-11-14 11:00

W hiszpańskiej Grenadzie odbyły się mistrzostwa świata w paratenisie stołowym. W grze mieszanej zawodnik Polonii Patryk Chojnowski razem z Natalią Partyka wywalczyli mistrzostwo świata w klasie XD20.

W drodze do finału polska para pokonała Bjoerna Schnaka i Marlene Reeg z Niemiec oraz Davida Jacobsa i Hanę Resti z Indonezji. W spotkaniu o złoty medal Chojnowski i Partyka zmierzyli się z duetem Ma Lin i Yang Qian, reprezentującym Australię. Po dramatycznym boju Polacy wygrali 3:2 i zdobyli mistrzostwo świata w mikście, broniąc tytułu sprzed czterech lat.

Multimedalista

Chojnowski, który startował w MŚ niepełnosprawnych w klasie XD20, bo ma mocno uszkodzony prawy staw skokowy, jest bardzo utytułowanym sportowcem. Zawodnik TTS Petralana Polonia Bytom to dwukrotny indywidualny mistrz paraolimpijski, zwyciężył w singlu w Londynie w 2012 roku i w Tokio w 2020 roku oraz indywidualny i drużynowy Mistrz Europy.

Grający na co dzień w niebiesko-czerwonych barwach Patryk Chojnowski wspaniale spisał się na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbyły się w hiszpańskiej Grenadzie. Nasz zawodnik, już trzeci raz z rzędu zdobył złoty medal w singlu w klasie 10. W finale Chojnowski zmierzył się z reprezentantem Indonezji Davidem Jacobsem i pewnie pokonał go 3:0. Warto zaznaczyć, że reprezentant Polski wygrał wcześniejsze trzy spotkania także bez straty seta.

Przypomnijmy, że to drugi tytuł mistrzowski wywalczony na tym turnieju przez zawodnika Polonii. Wcześniej w parze z Natalią Partyką nasz tenisista obronił tytuł mistrzowski w kategorii XD20.

W przyszły czwartek zagra w Bytomiu

Patryka Chojnowskiego można będzie zobaczyć na żywo już w przyszłym tygodniu. 17 listopada w hali przy ul. Nickla 143a rozegranie zostanie spotkanie o mistrzostwo Lotto Superligi Tenisa Stołowego pomiędzy Petralaną TTS Polonią Bytom i Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Początek zawodów o 18.00.