Wiadomości z Bytomia

Poznaj sąsiada i działajcie razem!

  • Dodano: 2018-03-07 14:30

Jeszcze tylko przez kilka dni (do 9 marca) można zapisywać się na warsztaty "Poznaj sąsiada" organizowane przez Fundację Napraw Sobie Miasto.

Mamy pomóc bytomianom wypracować inicjatywy lokalne, a dobre relacje sąsiedzkie mogą być w tym przydatne - zapewnia Agnieszka Majorek z fundacji.

Potrzeba zorganizowania sąsiedzkich warsztatów zrodziła się w ubiegłym roku w trakcie spotkań w kwartałach pilotażu rewitalizacji. Przypomnijmy, członkowie Fundacji Napraw Sobie Miasto prowadzą warsztaty w  lokalizacjach nr 2, 3 i 6. Podczas rozmów okazało się, że ludzie z najbliższego otoczenia nie rozumieją się przede wszystkim przez to, że ze sobą nie rozmawiają - dodaje Jakub Adamczyk z fundacji. To często rodzi konflikty i niechęć do jakiegokolwiek działania.

Organizatorzy warsztatów zapraszają na nie osoby, którym zależy na zmianie najbliższego otoczenia. Czasem ludzie wiedzą, co warto zrobić, ale nie mają do tego narzędzi, nie wiedzą skąd pozyskać pieniądze - mówi Agnieszka Majorek. Poza tym, kiedy jest ich więcej, wówczas łatwiej im zmobilizować się do działania. Członkowie fundacji mają też nadzieję, że kiedy uda się zrealizować pierwsze projekty przez grupę zżytych ze sobą sąsiadów, inni do nich dołączą.

Chętni do udziału w zajęciach muszą wypełnić formularz (dostępny tutaj) i czekać na odpowiedź organizatorów. Jeszcze są wolne miejsca, choć ich liczba jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.